Pikseller:

2004 Subat
2003 Agustos
2003 Haziran
2002 Aralik
2002 Agustos
2002 Temmuz
2002 Mayis

 

Editorun Pikseli

Merhabalar eski ve yeni dostlar,

Ocaklarin büyülü havasindan ayrilmak zorunda kaldim, yola sabah çikmayi düsünürken ögle üzeri ayrilabildim, kokularin tarifi olmaz; yine’de tarif etmeye çalisiyim. Gözünüzü yumun her çiçegin bulundugu bir bahçe düsünün,üzerine biraz yosun serpin sonra bunu dagdan inin sisle süsleyin. Yanina azicik hayal gücünüzü ekleyin. Hepinizin o an orda olmanizi isterdim. Sevgili Ahmet Mekin abi ile yaptigimiz yürüyüslerde tek konu Ocaklardi. Ve o güzellikler içinde mükemmeli hayal etmeye çalistik.

Neler yapiliyor? Yat limani insaati devam ediyor,Restoran OCAKLAR in insaati bitmek üzere, Mobil Jandarma asayis karakolu hazir, Ilk ögretim okulu bilgisayarlari simdilik dokuz adet sayi seneye üçe katlanir,ve en önemlisi çekirdekçiler çekirdek satamayacak! Daha temiz bir Ocaklar sizleri bekliyor, Unesco’ nun basarili ögrencileri tatil yaptirmak amaciyla degisik ülkelerden yaklasik yirmi ögrenci temmuz ayinda Ocaklara gelecekler hem tatil yapacaklar hemde çevre temizlik konusunda çalisacaklar, bu arada bizde bos durmayacagiz bizde sistemli olarak misafirlerimize yardim edecegiz.

Belediye Baskanimiz Sayin Hüseyin Durak beyefendi ile yaptigimiz sohbet’te sizlerin sorularini yönelttim. Orman ve Erdek belediye çöplügü üzerine yapacak pek bir sey yok çünkü Ocaklar sinirlari disindaki yerler için bir tasarruf yapilamiyor, pazar yeri ve otobüsleri getirmek gündemde yok sebebi nüfusunun yeterli olmamasi, bunlarin disindaki konular en kisa sürede çözüme ulasacak sekilde dizayn edilmis.

Beni en çok sevindiren karar çekirdek üretim merkezlerinin yasaklanmasi…
Ocaklarda bir daha böyle görüntüleri için...
hepimizin daha çok duyarli olmasi gerekiyor...

Hüsnü amcayi taniyor musunuz bilmem ama ben tanirim Ocaklarin en renkli amcalarindan biridir.bana bir siir verdi .yillar önce tatile gelen halk asigi yazmis Hüsnü amcada saklamis sizinle paylasmak istedi. Bende Hüsnü amcami çok severim neden olmasin; Yaklasik 30 sene önce yazilmis Ocaklar siir’i…

OCAKLAR KÖYÜ

Atadan yadigar Ocaklar köyü
Ahmet’e dayanir temizdir soyu
Her demde ilaçtir ekmegi suyu
Ne güzel yerinde Ocaklar köyü
Arkasinda sira, sira daglari
Zeytinliktir bahçeleri baglari
Ölen ölmüs hos geçinir saglari
Ne güzel yerinde Ocaklar
Mavi deniz dalga vurur dösüne
Ulu çinar gölge düsürmez basina
Çok yer gezdim rastlamadim esine
Ne güzel yerinde Ocaklar köyü

Evet siir böyle sizinde sevecegini umuyorum.


Ocaklar zeytin ve turizm senlikleri bu sefer daha uzun bir sürece yayilacak 3-4 gün yerine sürekli bir etkinlikler zinciri olacak hemen herkes senligin bir bölümünü izleme sansi olacak. Dogal olarak doga yürüyüsleri sürekli yapilacak rehberimiz bu sefer Mezzy olacak. Geçen seneki doga yürüyüsündeki önerilerini dikkate aldik, mutlulugu resimlerinden tasiyordu. Sizde görüyorsunuz ustte.

Evet nerelerden nereye Ocaklar’in sitesini kurmayi sanki dün düsünmüs gibiyiz, Sevgili Aytek dostlarla birlikte daha nice yillara ,Iste O günden kalan tatli bir ani yanda… Ocaklarda yeni filmler, yeni resimler, yeni konular ve yeni dostluklarda bulusmak dilegi ile…

 

  İCopyright 2000-2007