Pikseller:

2004 Subat
2003 Agustos
2003 Haziran
2002 Aralik
2002 Agustos
2002 Temmuz
2002 Mayis

 

Editorun Pikseli

Merhaba;

Haziran Temmuz derken işte Ağustos, sıcak, kavurucu Ağustosu nerde karşılamak isterdiniz diye sorduk, cevap olarak tabii ki burda dediler, ellerinde dondurma külahı kalabalık bir gurup. Pekii niye burda dedik, cevap kısaydı burası dünyanın en güzel yeri de ondan dediler iyide siz dünyanın her yerini görmediniz ki bu kanıya nerden vardınız dediğimizde de burdan güzeli olamaz dediler. Denizin gölgeyle dertleştiği, kumun rüzgarla şakalaştığı, dalgaların dağa selam getirdiği başka nereler var. Hepsi ama hepsi burda var dediler. Peki burası Havai mi yoksa Ege adaları mı yoksa Burası film platosu mu dediğimizde ters ters bakarak görmüyormusun burası OCAKLAR dediler .

Ocakları ve gülün kokusunu tarif etmek mümkün değil, işte bu web sitesi azıcık ta olsa Ocakları Kapıdağından alıp sizin monitörünüze taşıyor. Bizler, yani ben ve Aytek bu yaz sizin için resimler çektik, dağda yolumuzu bulamadık, denizden resimler topladık. Geceleri sahilde görüntülere ağ attık, elimiz boş dönmedi iki digital kamera size kış boyunca ocakları koklatacak resimler yükledi.

Ağustos 21 ve 22 tarihlerinde festivalde ocaklar kom standı açılacak sitemizi görmeyenler için güzel bir fırsat diyoruz. Beldemizin en büyük problemlerinden biri olan çevre kirliliğini azaltmak için belediyemiz bir dizi önlemler aldı. Bunların en önemlisi kabuklu yemişler yasaklanıyor. Seneye bunları göremiyeceğiz niye bu sene deyil diyorsanız, esnafların elindeki stokları bitimesi gerekiyor.

Festival boyunca standimizi ziyaret edenlere www.ocaklar.com stickerini vermeyi düşünüyoruz. Bekleriz efendim.

Gönderilen mesajlarda güzelliğin kaybolması endişesi var, merak etmeyin sizin gibi duyarlı, insanların sayısı gittikçe artıyor. Haa azınlıklar nolacak, hani ısrarla kirletenler? İşte onlar da ya buraya gelmiyecekler yada dürtülerine hakim olup kirletmeye ara verecekler. Ocakları satın almadık, piyangodanda çıkmadı, sadece bize emanet verildi, bizden sonrakilrere daha güzel daha temiz bir Ocaklar devretmemiz bizim boynumuzun borcu olmalı .

Arzu , yeni yazısında gene döktürmüş, okuyunca sizinde böylesine bir heyecan duyacağınıza inanıyorum. Sağlıcakla, sevgiyle kalın.

Ocaklar kom stadında buluşmak üzere!

Bu yazi ile ilgili gorusler

 

  İCopyright 2000-2007