Pikseller:

2004 Subat
2003 Agustos
2003 Haziran
2002 Aralik
2002 Agustos
2002 Temmuz
2002 Mayis

 

Editorun Pikseli

Merhaba;

Tam bir yıl oluyor; geçen yıl bu günlerde "eh artık şu sayfayı güncelleyip yenileyelim" diye kendi kendimize 'chat' liyorduk. Zaman ne kadarda hızlı geçiyor. Sabahlara kadar süren çalışmalar sonunda www.ocaklar.com istenilen düzeye gelmek üzere, gelmek üzere diyorum çünkü bu iş dipsiz kuyu sonu yok, her gün aklına yeni bir şey geliyor yada bir dost uyarsı "şunu şöyle yapsan nasıl olur" gibi... İyi olurda, nasıl olur... Hava resimlerini elde etmek için altı aylık bir çalışma, filmler için toplam çalışma süreci geçen ağustostan bu güne kadar geçen süre,bu işin Amerika ayağını da düşündüğümüz zaman harcanan emeği daha iyi görebiliriz.Mesaj panosu işlevinden bahsetmeden başka konulara geçmek haksızlık olur. Bir yıl içinde kayıtlı kullanıcı sayısı yaklaşık 200 dost. 560 konu için toplam 2230 mesaj gönderilmiş, özel mesajlar hariç geçen yıl 27 mayıstan beri sayfa ziyaretçi sayısı 30 bin, arama motorları veya tavsiye edilerek girenler sayısı hayli fazla, istatisikler göre en fazla ziyaret edilen bölümler "doğa" ve "tanıyalım". Bundan şunu görüyoruz sayfanın ziyaretçi özelliği; sürekli yenilerin katılmasıyla her gün değişerek artan bir kitle, çoğu anonim ziyaretçi nedendir bilinmez her hafta birkaç kere ziyaret ettiği halde kayıt ol(a)mayan ziyaretçilerimize küçük bir rica-LÜTFEN KAYITLI KULLANICI OLUNUZ-sizleri IP numaraları ile tanımak pekte cazip bir şey değil. İki yıldır yaptığımız başka bir işten bahsedelim,yaklaşık 1000 araca www.ocaklar.com etiketlerini yapıştırdık. Sizlerde bu (sticker) almak isterseniz Ocaklarda Pansiyon SEDEF ten alabilirsiniz. Arabaların camında güzel bir reklam gibi oluyor. Geçen hafta Ocaklarda ve Erdekte yaklaşık 100 araca yapıştırdık. Dolmuş ve taksilerin tamamını Ocaklar kom vatandaşı yaptık.


Evet... Arzu Konuk hanımefendinin yazılarını okudukça işte Ocaklar'lı bir edebiyatçı diyeceksiniz. Sizlerden de böyle güzel yazılar bekliyoruz. Sayfadaki bilimsellikler Ocaklar monografisi ile bitmeyecek, Ocaklar ürünlerini tanıtan yazılara başlandı. Almanya dan Ali kardeşimizde sayfanın Almanca'ya tercümesini yazmayı düşünüyordu bekliyoruz. Her nerede olursanız olun Ocakların hava durumunu bilmek garip bir duygu ben etkileniyorum. Düşünün yaşadığınız yer 10 C, Ocaklar 25 C, gel de Ocaklarda olmak isteme, mümkünmü?

Sizlerle ara sıra böyle sohbetlerimiz olacak duygu ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşmak isteyenlere sayfamızın kapıları ardına kadar açık. Bekliyoruz.

Ocaklar; güneşi, rüzgarı, havası, suyu ve her şeyi ile sizlere sağlık ve huzur getirsin. Görüşmek dileği ile...

Bu yazi ile ilgili gorusler

 

  ©Copyright 2000-2007