Ocaklar.com Forum Ana Sayfası

AramaArama      Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   Kayıt OlKayıt Ol 
 ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   LoginLogin 

14 NİSAN TANDOĞAN ABARTISI!
Sayfa 1, 2  Sonraki

Ocaklar.com Forum Ana Sayfası -> Politika Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
KYacH
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Çrş Nis 18, 2007 10:58 am    Mesaj konusu: 14 NİSAN TANDOĞAN ABARTISI! Alıntıyla Cevap Ver
Noldu 14 Nisanda? kime karşı ne gösterildi. ben o meydanda toplananlarla zıt fikirdeyim ve bu eylemin benim gibi düşünenlere karşı yapıldığını biliyorum. bana birisi mantıklı bir şekilde açıklama yapsın. Cumhuriyetin, laikliğin neresi tehlikede. sizce sandığınız gibi bir oluşuma bırakın kendi kurumlarımızı acaba dış güçler izin verir mi? anlamadığım şey sadece orada toplandığı abartılı bir şekilde söylenen 1 milyon kişi ve oraya gelemeyen ve ordakiler gibi düşünen yaklaşık 10 milyon kişimi bu ülkeyi ve Atatürk'ü seviyor. ben sizin karşı olduğunuz insanların tarafında ve onlar gibi düşünen birisi olarak bu tür fikirleri kabullenemiyorum. empati kurmayı hiç beceremeyen insanlarla karşı karşıyayız. fikirlerinizin koruyucusu olduğunu iddia eden partiler ve kuruluşlar şu ana kadar ne yaptılar? asıl irticaya meydan verenler onlar. Bir kere irticanın anlamını bana söyleyin. eminim irtica çığırtkanlığı yapanlar daha irticanın tam olarak kelime anlamını bile bilmiyorlar. İrtica, geriye gitmek demek. eskiye dönüş demek. ilerlemeye karşı olmak demek. sizin anladığınız gibi dini söylemlerin ön plana çıkması demek değil. dini öğretilerin dayatılması demek değil. ama malesef irtica bu şekilde yapılandırılmış. asıl irticacılar, ülkeyi gereksiz gerginliğe sürükleyerek ülkenin ekonomisini ve büyümeyi baltalayanlardır. asıl irticacılar, senelerdir üniversiteleri bir nebze olsun ileri götüremeyip savunmalarını kısır tartışmalara kaydıranlardır. asıl irticacılar, kutsal anayasayı masalara fırlatarak ülkeyi geri götürenlerdir. Demokratik olmaktan söz etmişsiniz. fikirlere özgürlükten söz etmişsiniz. bu mitinge saygı duymaktan bahsetmişsiniz. peki siz neden inancını yaşamak isteyen insanlara, inancı gereği giyinen insanlara saygı duymadınız ve duymuyorsunuz. ocaklarda tesettürlü insanların varlığına ve onların tenis oynamasıyla dalga geçenlere şahit oldum bu sitede. Sadece bu sitede değil tabi. her platformda şahit olmaya devam ediyorum. İşte bu şovanist ve anti demokratik tavırlarınız sizin düşüncelerinizde olan insanların yavaş yavaş erimesine neden oldu. Korkmayın arkadaşlar. öcü değiliz biz. yemeyiz kimseyi. İslam hoşgörü dinidir. biz inancımız gereği yine de size hoşgörü gösteriyor ve fikirlerinize saygı duyuyoruz. kalın sağlıcakla.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Robin_Hood
Ocaklar com vatandasi Robin_hood

MesajTarih: Çrş Nis 18, 2007 4:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Sevgili KYach ...
Din, inanç bunlar çok farklı konular. Bunlara kimsenin bir şey dediği yok, olamaz da. Sorun insanların o güzel, samimi duygularını, inançlarını kullananlara.
Kısaca.. bu ülkede yaşayan, ülkesinin bağımsızlığını, özgürlüğünü, cumhuriyetini ve laik devlet yapısını korumak, ondan endişe edenler o meydanlara çıktılar.
Bir ülkenin başbakanı olarak ;
Cumhuriyetin kazanım ve birikimlerini bir türlü içine sindiremiyorsan, Cumhuriyetle rövanş içinde oluyorsan, devleti tam olarak ele geçirebilmek adına cumhurbakanlığını istiyorsan, "akp iktidarı, Cumhuriyet tarihinin ileride sessiz deverim olarak hatırlanacak çok önemli birikimlere imaz atmış bir icraat hükümeti diyebiliyorsan, bunu otuurp tekrar düşünmek gerek diyorum .

Kişisel geçmişi, ilişkileri, çevresi, söylemleri iktidar uygulamaları ile tanıdığımız Akp zihniyeti, Cumhurbaşkanlığı andı na kayıtsız şartsız uymak bir yana, içeriğine ve taşıdığı değerlere inanıyor mu ? acaba ....
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
masalcı
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Çrş Nis 18, 2007 5:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

En son masalcı tarafından Pts Nis 23, 2007 3:41 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
tann
Ocaklar.com Vatandasi Tann

MesajTarih: Çrş Nis 18, 2007 11:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
bakmak var görmek demiş düşünürlerimiz.ben AKP'li değilim AKP nin ateşli savunucusu falanda değilim ama öncelikle cumhuriyet gazetesinin başlattığı tehlikenin farkındamısınız çığırtkanlığının boş olduğunu 5 yıllık AKP iktidar döneminde irticanın falan gelmediğini çok rahat hepimiz görüyoruz.
Akdamara kilise yaptıranda bu hükümet,kuran kursu binası kaçak diye yıktıranda bu hükümet. AB'nin kapısını aşındıranda bu hükümet İslam ülkeleriyle diyoloğa girende bu hükümet.Kardeşim sen hristiyansın sen yahudisin senle işim olmaz demiyor adamlar.veya kardeşim bak sen bizdensin kaçak kurankursu yapmışın ama bu seferlik affedelimde demiyo.kanuna aykırımı aykırı yıkın o zaman diyo. şahsen ben 5 yıllık süreçte Türkiyenin gerilediğini veya irticanın geldiğini görmedim...

Tayyip cumhurbaşkanı olursa belki oda galatasaraylılarla beşiktaşlılara davetiye yollamaz...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
arzu*
Ocaklar com vatandaşı

MesajTarih: Çrş Nis 18, 2007 11:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Her yaz Ocaklar'a geldiğimde sizin gibi düşünen insanların daha da çoğaldığını büyük bir endişeyle ve üzüntüyle izliyorum ne yazık ki.
Neden insanlar birbirlerine bu kadar düşmanca gözlerle bakıyorlar anlamıyorum, bence bu insanlık dışı. Sanki biz bir Arap ülkesinde yaşamaya başladık. Kumsal sakallı erkeklerle ve onları kumda o sıcakta uzun uzun elbiseler ve türbanlar içinde bekleyen kadınlarla dolu oluyor ki o erkekler kendi karılarının yanında etrafta bu görüntüler içinde medeni bir şekilde denize girmeye çalışan ailelere özellikle de normal bir deniz giysisi giymiş olan bayanlara bakmadan edemiyorlar bir türlü, insanda ne yüzme hevesi ne de yolda yürürken etrafı seyretme zevki bırakıyorlar. Ocaklar eskiden hiç böyle değildi, neden artık herşey en uçlarda yaşanmaya başladı, neden artık normal, sevgi dolu Türk aile yapısı kalmamaya başladı.
Özellikle bir bölgeden geçerken o uzun çarşaflarla koştura koştura nasıl tenis oynanır aklım almıyor, bunu gören aklı başında hangi insan olsa şaşıp kalır valla. Ben ilk defa bu yaz gördüm böyle bişey, şaştım kaldım doğrusu. Ayrı havuzlar, ilginç deniz giysileri, güneşin alnında o sıcakta kumda oturup kocalarının deniz sefasının bitmesini bekleyen zavallı kadınlar. Çoook ama çok üzülüyorum doğrusu, Türkiye nereye gidiyor diye. Çocuklarım büyüdüğünde onların medeni, bilim ve tekniğin ilerlediği, dürüst, insanların birbirine sevgi ve saygı dolu olduğu bir ülkede yaşamalarını isiyorum, para uğruna insanların düşüncelerinin ve görünüşlerinin değiştirildiği bir zihniyeti hiç görmemelerini diliyorum. Ama ne yazıkki bu yaz geldiğimde herşeyin daha da kötü olduğunu göreceğimi de üzülerek biliyorum.
Acaba Atatürk olmasaydı kimbilir hangi milletin egemenliği altında yaşıyor olacaklarını hiç düşünemiyorlar mı, o zaman hoşgörörü neymiş, o zaman özgür düşünce neymiş görürdük. Allah'a şükretmeliyiz ki bize Atatürk gibi birini göndermiş ve bize bu güzelim ülkeyi sunmuş, artık değerini bilenlere...
Türk gençleri de sahip çıkmazsa ülkemiz elden gidiyor.
Başa dön
Nevzat
Ocaklar.com Vatandasi Nevzat

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 8:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
YORUMSUZ...!

T.C. ANAYASA'SI (1982)

VI.DİN VE VİCDAN HÜRRİYETİ
...........................................................................................................

Kimse,Devletin sosyal,ekonomik,siyasi ve hukuki temel düzenini kısmen de olsa,din kurallarına dayandırma veya kişisel çıkar yahut nüfus sağlama amacıyla her ne surette olursa olsun,dini veya din duygularını yahut dince kutsal sayılan şeyleri istismar edemez ve kötüye kullanamaz.

En son Nevzat tarafından Prş Nis 19, 2007 8:45 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
KYacH
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 8:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Arkadaşlar bu ülkenin bir yere falan gittiği yok. yaptıklarınız sadece hüsnü kuruntu. fikirleriniz malesef Atatürk döneminden sonra oluşan kalıpların çerçevesinde ilerliyor. inanc kavramının bu olayla ilgili oladığını söylemişsiniz. siz öyle sanın. içinizin ne olduğunu açık örnekleriyle görmekteyiz. ve sana gelince bayan arkadaşım. senin modern diye tanımladığın insanlar, sahilin ortasında öpüşünce bir problem olmuyo sanırım. sen nasıl bir mantaliteye sahip nasıl kara cahil bir insansın. senin mi bu topraklar? ocaklar sadece senin mi? Her yer Allah'ındır unutma. Senin kimseyi kınamaya hakkın yok. sanane milletin giyinişinden sakalından bıyığından. benim kızkardeşim de tesettür mayosuyla denize giriyor. bu ülkeyi geri götürmek falan da istemiyor. odtüde okuyor. 4 yabancı dil biliyor. mükemmel bir sosyal çevresi var. ve benim kardeşim gibi binlercesi var. ama pardon ya ilerici olmak demek mini etekle gezmek demekti değil mi? ilerici olmak demek sahil ortasında öpüşüp sevişip nefis azdırmaktı değil mi? yazık. çok yazık. büyük bir ihtimal yaşın küçüktür. umarım öyledir. ne diyim? Allah hidayet etsin sana.
Başa dön
KYacH
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 8:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Nevzat bey bence din ve vicdan özgürlüğü falan değil savunulan. Oraya toplanan kuruluşlar çıkarları kesildiği için çığırtkanlık yapıyorlar. (kalben katılanları ayrı tutuyorum.) ve bir de malesef her zaman var olan din düşmanlığı. bunu da laiklik maskesi altında çok güzel beceriyorlar.
Başa dön
KYacH
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 8:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
masalcı arkadaşım. tam bir masal anlatmışsın. başlarda gayet güzel yazmışsın. siz biz diye ayırt edenler sadece benim gibi düşünen insanlar değil. senin fikirlerine sahip insanlar da bunu sorumlusu. yalnız şunu söylemeden geçmeyeceğim. madem bu kadar sağduyulusun neden rahatsız oluyorsun. semboller olabilir. herşeyin bir yolu yordamı olabilir. tenis çıplak ta oynanabilir. ama seni neden rahatsız ediyor? madem saygı bekliyorsun, o zaman saygı göstermek zorundasın. herşey karşılıklı. 80 öncesi olayların ana sebebini biliyorsundur umarım: anlayışsızlık ve fikirlere saygısızlık. merak etmeyin bu ülkede neci olursanız olun sistem hiç bir zaman değişmeyecektir. Zaten dininizi bilseniz bu konuşmalara gerek kalmaz. bir kerecik olsun Kur'an-ı Kerim'i alın ve dikkatlice okuyun. Türkiye Cumhuriyeti Anayasasından ne kadar daha demokratik ve hoşgörülü olduğunu, cezaların ne kadar caydırıcı olduğunu göreceksiniz. Dinimiz sadece davet edin der. zorlamayın. islamda zorlama baskı yoktur. herkes istediği gibi hareket eder ve sadece kendinden sorumludur. yaptığı herşeyin hesabını kendisi verir. ben senin ne giydiğini hiç önemsemiyorum kardeşim. beni ilgilendirmiyor. ama sen de aynı şekilde davran. yoksa artniyet ararım bunun altında. Allah hidayet nasip etsin.
Başa dön
sedef
ADMİN
<b>ADMİN

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 9:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Sevgili Dostlar,
Bildiğiniz gibi bu hamur çok su kaldırır.
sezona girmek için can attığımız bu günlerde Ocaklarımız için daha iyi neler yapılabilir,Ocaklar (DAHA) temiz,güzel,kolay,rahat ve sevecen oılabilir gelin bunları konuşalım .80 senedir çözül(e)memiş ve sadece bizim enerjimizi emen kısır döngülere takılırsak;boşa giden sadece zaman olmayacak...biz bu tecrübeyi çok acı yaşadık.İnsanı insan yapan duyguların çoğu yok oluyor.geriye kalan kin tortusu ise yaşama biçiminiz oluyor.Ocaklar sizi kucaklar.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
KYacH
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 9:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
abi haklısın da ağrıma gidiyor. ben ve benim gibi düşünenlere sanki ocaklarda boykot uygulanıyor. ama ben bu arkadaşlarla tanışmak istiyorum. bilhassa da robin hood la. beni tanısa ülkenin felakette olmadığını anlar zaten
Başa dön
sedef
ADMİN
<b>ADMİN

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 9:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
herkese,hepimize,hepinize...

ALINTI

BİRİLERİNİN ENERJİNİ ALIP GİTMELERİNE İZİN VERME

Çevrene pozitif enerji yayan biriysen eğer;

daha dikkatli olacaksın.Kafalarında meydana getirdikleri saçma bir dünyayı senin kafana geçirerek enerjini çalmalarına izin

vermeyeceksin.
Hayatta sadece sorunların olduğunu düşünenleri anlamak zorunda bırakmıyacaksın kendini.

Hayatın gerçek bir mucize olduğunu,şiir gibi güzellikleri bağrında taşıdığını,hayatın her insana bir şekilde gülümsediğini anlamayanlarla

uğraşmayacaksın.

İlişkilerinde sadece sorunları dile getiren yaşadıkları onca güzelliği yok sayan insanlara bir dakikanı bile ayırmayacaksın.

Hakkında hiç bir şey bilmedikleri halde konuşmaya kalkanları susturacaksın.

Değerinin farkında olmayanlardan uzak duracaksın.
Değerini bilerek yok saymaya çalışanlarada hadlerinin bildireceksin.

Fındık kabuğunu doldurmayan işlerle boğuşmanı sağlamaya çalışan insanları sileceksin defterinden.

Gülüşlerini çalmaya kalkanları çıkaracaksın hayatından.

İlişkileri bir yük haline getirenleri uzaklaştıracaksın yanından ve ilişkinin mutluluk getirmesi gerektiğini yazacaksın kafana.
Velhasıl onca yılını vererek ışıl ışıl bir enerji deposuna çevirdiğin beynini düşünerek,beyinsizlere ezdirmeyeceksin kendini.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
sedef
ADMİN
<b>ADMİN

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 9:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Ocaklara geldiğinde gideriz Şeref in yanına dünya tatlısı harika bir insandır.çayını içer sohbet ederiz.Herkes gibi sen çok seversin Robin HOOD u, tek kusuru fazla çalışmak , ara sıra bizi bile unutur....
Başa dön
sedef
ADMİN
<b>ADMİN

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 9:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
ve....
İSKENDER, FELSEFENİN DUAYENİ

SAYILAN ARİSTO'YA BİR MEKTUP YAZAR.

''ZAPTETTİĞİM TOPRAKLARDAKİ İNSANLARI TAHAKKÜMÜM ALTINDA TUTABİLMEK İÇİN NELER

YAPMALIYIM ''DİYE GÖRÜŞ BEYAN EDER.

1- ÜLKENİN İLERİ GELEN İNSANLARINI SÜRGÜNE Mİ GÖNDEREYİM?

2- ÜLKENİN İLERİ GELEN İNSANLARINI HAPSE Mİ ATAYIM?

3-ÜLKENİN İLERİ GELEN İNSANLARINI KILIÇTAN MI GEÇİREYİM?

ARİSTO' NUN CEVABI:

1- SÜRGÜNDE TOPLANIP SANA KARŞI BAŞKALDIRIRLAR,

2-HAPİSHANELER MİLİTAN YUVASI OLUR, KONTROLDEN ÇIKAR,

3- ONLARDAN SONRAKİ KUŞAK İNTİKAM HIRSIYLA BÜYÜR, TAHTINI SALLAR.

ÇÖZÜM OLARAK ŞU NASİHATI(!) VERİR:

''İNSANLARIN ARASINA NİFAK TOHUMLARI EKECEKSİN, BİRBİRLERİYLE SAVAŞINCA HAKEM OLARAK

KENDİNİ KABUL ETTİRECEKSİN AMA ANLAŞMAYA GİDEN BÜTÜN YOLLARI TIKAYACAKSIN.''
Başa dön
tann

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 9:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
boşverin arkadaşlar,zıt fikirler oldukça ve saygı olmadıkça düşmanlık başgösterir.bu sitenin kuruluş amacıda zaten muhabbet ve dostluk üzerine,ocakları tanıtma amacı var.
Yoksa her sene yapılan ocaklar buluşmasına bu sene herkes savaş baltalarıyla gelebilir.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
KYacH
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 10:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
abi tamam kabul. geldiğimde gideriz. bu arada söylemiştim doğuştan ocaklarlı olmama rağmen kimseyi tanımam diye. seni nerede bulabilirim?
Başa dön
KYacH
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 11:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
tann gerçekten öyle. herkes dişlerini gıcırdatıyor herhalde. neyse canım sen bakma benim böyle militan ruhluymuş gibi konuştuğuma. inancımız hoşgörü istiyor, saygı istiyor. ben neden yaptınız demedim dikkat ederseniz. sadece fikirlerimi söyledim. hakarette yoktu. merak etmeyin cahil insanlar değiliz hiç birimiz. zaten genelde dikkat edin çok sıkı fıkı olan dostların fikri olarak uyuştukları nadir görülmüştür. bu arada iskenderle aristo yazısı harika. ama ne olursa olsun bizi bize kırdıramayacaklar. sadece biraz saygı ve hoşgörü.
Başa dön
İbrahim DEMİR
Ocaklar.com Filozofu İBRAHİM

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 11:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
arzu* demiş ki:
Neden insanlar birbirlerine bu kadar düşmanca gözlerle bakıyorlar anlamıyorum, bence bu insanlık dışı. Sanki biz bir Arap ülkesinde yaşamaya başladık. Kumsal sakallı erkeklerle ve onları kumda o sıcakta uzun uzun elbiseler ve türbanlar içinde bekleyen kadınlarla dolu

Özellikle bir bölgeden geçerken o uzun çarşaflarla koştura koştura nasıl tenis oynanır aklım almıyor, bunu gören aklı başında hangi insan olsa şaşıp kalır valla.
Ayrı havuzlar, ilginç deniz giysileri, güneşin alnında o sıcakta kumda oturup kocalarının deniz sefasının bitmesini bekleyen zavallı kadınlar.
Çoook ama çok üzülüyorum doğrusu, Türkiye nereye gidiyor diye.

Arzu hanım kimin birbirine düşmanca gözlerle baktığını anlayamadım,araplara karşı bir düşmalığınız varsa bu sizin kendi probleminiz,düşmanlığınız yoksa o zaman insanları inançları için kınadığınızı düşüneceğim çünkü kapanmak farz, sakal sünnettir.Siz bu kurallara uymayabilirsiniz, kimse sizi kınayamaz ama, sizde...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Nevzat

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 11:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
KYacH DEMİŞ Kİ!
*
bir kerecik olsun Kur'an-ı Kerim'i alın ve dikkatlice okuyun. Türkiye Cumhuriyeti Anayasasından ne kadar daha demokratik ve hoşgörülü olduğunu, cezaların ne kadar caydırıcı olduğunu göreceksiniz. Dinimiz sadece davet edin der. zorlamayın. islamda zorlama baskı yoktur. herkes *

İşte bu seriat özlemi değil de nedir?
Başa dön
gökhan özel
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 11:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
pardon konu türkiyemi arabistanmı?
Başa dön
sedef
ADMİN
<b>ADMİN

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 11:58 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Lütfen dostlar Ocaklar için akıl birliği yapalım.
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 12:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Ne yazık ki burası Türkiye!
Başa dön
Robin_Hood

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 12:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Sevgili Dostlar ...
Burada amaç ne kavga nede hoşgörüsüzlük.. Bilakis barış, dostluk ve sevgi. Düşünceler, saygı duyulduğu zaman, hoşgörü nispetinde değer kazanır. Bir ülkede kendinden olmayanları kabul etmeyen bir felsefe geliştiriliyor ve bu açık açık destekleniyorsa bunda hoşgörü olmaz.
Ben tek bir şeyi savunuyorum. Her zamanda ardında olacağım.
Ülkem Cumhuriyet yasaları ile yönetilecek ve adımlarımız hep ileriye olacak.Geriye, karanlığa özlem çekenler var ise ki bunu açık açık bağırıyorlar (sözüm bunu ifade edenelere) savaşımız onlarla, ülkemizi, karanlığa, yobazlığa , çağdaş medeniyetten uzaklaştırmak isteyen düşünleredir.
Düşünce ve bunu savunmak farklıdır, bunu yaşama geçirmek farklı bir şeydir.
Yapılmak istenen ve açık açık konulan tavır da budur.
Burada işin özü sadece budur ;
Laik, demokratik Türkiye Cumhuriyetinin tam bağımsızlığından yanamısınız,
Ülkemizin parça parça satılışına sessiz tepkisiz mi kalıyorsunuz,
Ülkemizin iç ve dış politikaları amerikan masalarından alınan talimatlar mı yönetilecek,
Yıllardır komşularımızla hiç bir zaman bu kadar sorun yokken, kardeşi kardeşi kırdıran anlayışa evet mi diyeceğiz,
Ya müslüman olacaksın yada laik diyip insanları kamplara ayırmak bir anlayış, bir başbakan a mı kaldı,
Ülkemde insanlar başı açık diye, deniz kıyısında mayolu diye saçlarından suruklenmeye başladı mı ,
okullarımızda bu kadar öğretmen acıgı varken, saglık, egıtım, kultur yozlaşması yaşanırken ve bunu tezgaklayan bir anlayış varken...
Bir bir kültür merkezleri yok ediliyor sa,
eğitimden, kültüre, adaletten, sağlık a kadar her taraf imam hatipli işin ehli olmayan lişilerce dolduluyorsa...
Kısaca ülkem Lozan la aldığı haklarını bir bir sevr e donusturme gayretı içerisinde bir anlayış var ise .....................................

Bunlar a hayır diyebılırmısınız arkadaslar ..........
Bunlara da hayır diyorsanız bu konuda tek bıe kelıme yazmam bır daha....
Yok eğer katılıyorsanız , o zaman aramızda, beynımızde bır fark yoktur o zaman ..

Sevgiyle kalın ....
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 2:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
İşte bu kadar.Robin_Hood ne güzel yazmışsın.Düşüncene kalemine sağlık.
Başa dön
ORHAN
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 2:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
konuyu hep uzaktan takip ettim ve hep bi gerginlik bir görüş fikir ayrılığı..

her insan düşüncesinde hür bakış açısında özgürdür.lütfen saygı duyalımm ve burada tartışmak bence yersizz.. Ne Mutlu Türküm Diyene Gerisi Hikayee...
Başa dön
cem kulalı
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 4:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Başa dön
fatih
Ocaklar.com Fatihi
Ocaklar.com Fatihi

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 6:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
mitingden önce okadar yazıştık ta bir tane elle tutulur cevap alamadım baktım konuşmanın bir anlamı yok yazmadım.
şimdi bakıyorum başka konu altında aynı laflar aynı sloganlar sizin yaptığınız sadece.
al gülüm ver gülüm......
birlikte yaşamaya tahamülü olmayanlar bana ona kimseye cumhuriyetten bahsetmesin.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Robin_Hood

MesajTarih: Prş Nis 19, 2007 9:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Yorumsuz ...
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Cum Nis 20, 2007 6:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?
Başa dön
Sabriye
Ocaklar com Ablası sabriye
Ocaklar com Ablası sabriye

MesajTarih: Cum Nis 20, 2007 7:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
bosbakanin sozlerine cok benzettim. Yazik...
Başa dön
gökhan özel
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Cum Nis 20, 2007 9:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
??????????????????????
Başa dön
sedef
ADMİN
<b>ADMİN

MesajTarih: Cum Nis 20, 2007 10:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Seksen öncesine gitme;,duygulara hoş gelebilir,heyacanladırır.memeleketin tek sahibi,varisi nin biz olduğumuza inanmak müthiş bir duygu verebilir.Ancak br düşünelim.tamam kral benim ve bu mamleket bana ve benimle aynı fikirde olanlara verelim....siz bu sisteme rejime ne isim verirsiniz.....ben 12 eylül öncesini ve sonrasını acılarıyla yaşadım .Bu gün yetersiz insanlar tarafından yönetildiğini düşünenler, pırpl pırpıl beyinlerin hapisane ve dışlama sonucu küstürüldüğünü siyaset bilimci veya bilim adamı olabileceklerin kıytırık bir özel sektörde veva devletin ömür törpüsü bir biriminde neler çektiğini kaç kişi biliyor.bu naftalin kokulu oyuna katılmayalım.Yurdumuzun jeo-politik konumu her türlü kirli oyun oynamaya uygun.belirli aralıklarla bizi birbirimize kurban etmeye yemin etmiş dostlarımız(!) o kadar çokki. Bu Ülkenin çöpüne yan bakana,ağız dolusu hakaret edene,bizi kuklaya çevirenlere,ulusal değerlerimizi yok sayanlara bir şey diyemiyoruz. öfkemizi bizden olan, (BİZ) olanlardan çıkarıyoruz. sebep....bizden biraz farklı düşünüyormuş .....ben bu güne kadar hiç bir tartışmanın sonucunda taraflardan herhani birisinin"evet sen haklısın ben yanlış düşünüyorum" dediğini duymadım. bu inat duygumuzu bilime ve gelişmeye doğru kullansak...En Azından Ocaklar için kullansak ....siyasi ve demogojik siteler o kadar çokki.
bu deniz,güneş,kum,hava sadece bizimmi....
bakın Ocaklar da sevgili başkanımız neler yapıyor bankmatik geliyor mavi bayrak almaya az kaldı....
Başa dön
eraslanf
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Cum Nis 20, 2007 12:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
cem bu resimlerı nerden buldun ya benı cok duygulandırdın negüzel bı manzara degılmı saolasın
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
cem kulalı
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Cum Nis 20, 2007 1:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
eraslanf demiş ki:
cem bu resimlerı nerden buldun ya benı cok duygulandırdın negüzel bı manzara degılmı saolasın

evet her görüşümde çok duygulanıyorum!
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Cum Nis 20, 2007 2:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Hilmi Dostum,şu 12 eylül sendromunu atalım üzerimizden artık.Kimse kavga falan istemiyor.Sadece düşüncelerimizi söylüyoruz.Bunda korkulacak birşey yok.Bakınız Malatya'da neler oldu.Bizim bütün korkumuz bu.Bu olayı, şimdi ne ilgisi var demeyin.Herşey herşeyle ilintilidir.Laiklik din düşmanlığı değildir.Tam tersi dini yaşamın da özgürleşmesidir.Hepimizin bildiği gibi bizim önemle vurguladığımız din ile devlet işlerinin ayrı olması gerekir.Herkesin korkusu bu.Yani bir İran olmayalım diyoruz.

Yoksa hepimiz Ocaklar'ı çok seviyoruz.Ama Ocaklar da ülkemizin bir parçası.Turizm bizim için çok önemli.İran'laşma durumunda turizm en büyük darbeyi yiyebilir.Bankamatiğe sevindim.Mavi bayrağıda dalgalandırırsak daha çok seviniriz.Güzel günler dileğimle.....
Başa dön
fatih
Ocaklar.com Fatihi
Ocaklar.com Fatihi

MesajTarih: Cum Nis 20, 2007 5:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
istikrarlı bir şekilde.............
Başa dön
Robin_Hood

MesajTarih: Cum Nis 20, 2007 7:00 pm    Mesaj konusu: Merhaba Alıntıyla Cevap Ver
eraslanf demiş ki:

Sevgili kardeşim
resimleri aşağıdaki dernek sitemizden alabilirsin. Toplam 30 a yakın kendi cekımlerım var...

http://www.adderdek.110mb.com/14nisan.html

Selamlar
Başa dön
tann

MesajTarih: Cum Nis 20, 2007 10:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Gerçekten malatyada yaşanan olay insanlık dışı,ben insanım diyen,ben müslümanım diyen böyle bir şerefsizliği yapmaz yapamaz.Türk ceza kanununda ki bu değişiyor;bunun cezası hapistir.ama 3 yıl ama 5 yıl ama 10 yıl ama müeebbet.(rahşan hanım affı çıkmazsa tabi)
Dinimizdede ölümdür.maalesef biz AB ye yaranacağız diye idamı kaldırıp nerdeyse suça teşvik edecek cezalar verdiğimiz için bu tip olaylarla çok sık karşılaşıyoruz.
Karşındakinin düşüncesi ne olursa olsun böyle bir vahşeti hiç bir düşünce hiç bir inanç kabul edemez.
Başa dön
tann

MesajTarih: Cum Nis 20, 2007 10:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
eraslanf demiş ki:

arşive kullanan varsa.
http://haber.mynet.com/galeri/picturesLister.aspx?id=4769&ct=10&st=250
Başa dön
tann

MesajTarih: Cum Nis 20, 2007 10:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
ATM YOLDA BU ARADA
Başa dön
eftalya
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Cmt Nis 21, 2007 1:29 pm    Mesaj konusu: 29 nisan Alıntıyla Cevap Ver
14 nisanda bende ankaradaydım.ve daha güçlü toplanmalıyız.Laikliği,cumhuriyeti,demokrasiyi ve sosyal adeleti teslim etmemeliyiz bence,islam höşgörü dini olmalı ,ama islam hoş görü dini olarak göstrilmiyor.hangi din mensubu insan malatyadaki insanlara işkence yapıp kurban gibi boğazlar.okudukça kanım dondu...

ben ülkemin arabistan,mısır,afganistan gibi olmasını istemiyorum,şeriatın gelmesini hiç istemiyorum,İslama giden her yol mübahtır.şeriat gelene kadar insanları boğazlanırken daha çok göreceksiniz, Bazı büyük yetkililermizin kanlımı gelecek kansızmı gelecek sözlerini daha unutmadık...

kimse bana amerikanın parmağı var demesin,varsa çıkartın. hem bu ülkede hemde diğer saydığım ülkelerde islamı hoş görü dini olarak görselerdi,aralarında savaşmazlarıdı zaten,biliyorum oyunu bilmek çözmeye yetmiyor ama,çözmeye uğraşanlarıda yok ediyor cahiller ordusu....

bütün dinlere saygılıyım ve insanın seçme hakkı var.buna saygı duymayanları savunursak baştan kayberiz.

29 nisanda tekrar yürüyüş yapılacak,bende ankaradaydım.ve 29 nisanda çağlayanda olacağım.laiklik adına,dinlerin kardeşliği ve özgürlüğü adına herkes orda olmalı....................
Başa dön
sedef
ADMİN
<b>ADMİN

MesajTarih: Cmt Nis 21, 2007 7:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
ziraat,iş,vakıf belki yapı kredi Diasa önü Ocaklar.
Başa dön
eraslanf
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Pzr Nis 22, 2007 4:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
bütün o resimlerı ceken arkadasın ellerıne yüregıne saglık benı cok ama cok duygulandırdı bana site ısmı veren tüm arkadaslarada cok tesekkür ederım
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
selnar
Ocaklar com vatandaşı selnar

MesajTarih: Pzr Nis 22, 2007 7:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
BİZİM PROBLEMİMİZ ZATEN BURADA KARŞILIKLI BİR SAYGI YOK HERKES KENDİ DÜŞÜNCESİNİ EMPOZE ETMEK İSTİYOR.AMAAAA NE HİKMETSE GENELDE DİNİ İNANÇLARINI YERİNE GETİRMEYE YERİNE GETİREN İNSANLARA CEPHE ALINIYOR.DEMOKRASİ KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİL.EĞERKİ BİR KİMSE SLİPLE DENİZE GİRİYORDA ONA KİMSE KARIŞMIYORSA ÇARŞAFLADA TENİS OYNAR ONADA KİMSE KARIŞAMAZ.EĞERKİ ÇARŞAFLA TENİS OYNAMAK ÇOK ZOR OLUYORSA O O KİŞİNİN PROBLEMİ.ONUN ZORLUĞUNU ÇEKMEK O KİŞİLERİ ELEŞTİRENLERİN SORUNU OLMASIN.

ŞUNU DA BİLMEK GEREKİRKİ İNTİKAL EDEN ASKERİN SIRTINDAKİ ÇANTADA ÇOK CEFA VERİR. SİLAHIN AĞIRLIĞI ZOR GELİR AMA KARNI ACIKTIĞI ZAMAN İHTİYAYACINI KOLAYCA GÖRÜR KARŞISINA DÜŞMAN ÇIKTIĞI ZAMAN SİLAHIYLA KOLAYCA KENDİNİ SAVUNUR.ÖTE TARAFTAN ELİNİ KOLUNU SALLAYA SALLAYA KOLAYCA İNTİKAL EDEN ASKER BELKİ KOLAY YÜRÜR AMA İHTİYACINI GÖREMEZ DÜŞMAN ÇIKTIĞI ZAMAN ACİZ KALIR.

İŞİN ÖZETİ HERKES DEMOKRASİYİ İÇİNE SİNDİRSİN.DEMOKRASİ KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİL.
Başa dön
selnar

MesajTarih: Pzr Nis 22, 2007 7:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
MALATYADA YAŞANAN VEYA DAHA ÖNCELERİ YAŞANAN OLAYLARI KİMSE KİMSEYE MAL ETMEYE ÇALIŞMASIN.İSLAM İYETTE ÇOK AÇIK İFADELER VARDIR.HAKSIZ YERE CAN ALAN KİŞİLERİN RAHMETTEN UZAK KALACAĞI VE BÜYÜK GÜNAHLAR ARASINDA OLDUĞU BİLDİRİLMİŞTİR.BUNU BİLEN HER BİLİÇLİ MÜSLÜMAN ONA GÖRE HAREKET EDER.AMA O KİŞİLER PROVAKATÖR AJANSA O ZAMAN İSLAM DAN ANLAMAZLAR TABİİİ.
SADECE ŞUNU DÜŞÜNÜN NE ZAMAN BU ÜLKE İSTİKRARA GİRSE YA SOLCU OLARAK YA KOMÜNİZM OLARAK YADA İRTİCACI OLARAK İSTİKRAR BOZULMAK İSTENİYOR. LÜTFEN GAZA GELMEYELİM BU ÜLKEDE NE İRTİCA NE KÜRT SORUNU NE DE BAŞKA SORUN VAR.ÇIKIN DIŞARI BİR BAKIN KİM KİME KARIŞIYOR KİME NE KISITLANIYOR.(BAZI İNANÇ SAHİPLERİNE BAZI KISITLAMAR VAR GERÇİ)

LÜTFEN GAZA GELMEYİN. BU ÜLKE HEPİMİZİN.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Başa dön
gökhan özel
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Sal Nis 24, 2007 10:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
şimdi cumhuriyeti ve laikliği savunmak gaza gelmekmi oluyor?
Başa dön
KYacH
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Sal Nis 24, 2007 12:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
cumhuriyet ve laiklik senin tekelinde değil gökhan özel!
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Sal Nis 24, 2007 12:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Selnar demiş ki:
*
LÜTFEN GAZA GELMEYELİM BU ÜLKEDE NE İRTİCA NE KÜRT SORUNU NE DE BAŞKA SORUN VAR.ÇIKIN DIŞARI BİR BAKIN KİM KİME KARIŞIYOR KİME NE KISITLANIYOR.(BAZI İNANÇ SAHİPLERİNE BAZI KISITLAMAR VAR GERÇİ)

LÜTFEN GAZA GELMEYİN. BU ÜLKE HEPİMİZİN.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!*

-Allah Allah...Kardeşim sen başka bir gezegende mi yaşıyorsun? Keşke senin dediğin gibi olsa.Böyle olmadığını sen de çok iyi biliyorsun.
Başa dön
sedef
ADMİN
<b>ADMİN

MesajTarih: Sal Nis 24, 2007 4:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
lütfen sayfa ve genel kuralları gözeterek iletilerinizi yazınız.
Başa dön
Robin_Hood

MesajTarih: Sal Nis 24, 2007 5:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Sevgili Sedef abim..

Bir kaç gündür susuyorum yazmamaya çalışıyorum. Ama yazılanların bazıları artık çizginin altına inmeye başladı. Mümkün olduğunca sakin olmaya çalışıyorum,
Ancak... Belirli kişilerin bizlerin adabına uymayacak şekilde terbiye sınırlarını aşmaya başladığını, yazılarında da kişisel saldırılarda olduğunu da üzülerek okuyorum.
Bu şekil, davranış lar devam ederse sanırım burada tehditler de başlayacak...
Neler olmuş sitemize....

Artık Atatürk, Cumhuriyet bile konuşulamıyor.... Ülkemde yaşanılanlar, yaşadıklarımız, her şey güllük gülistanlık sanki.. ülke satılıyor, kurumlar peş keş cekılıyor, söylemler, hedefler gosterılıyor... ve hepsı sankı bu ulkede olmuyor da bizler yaşamıyoruz ... Ve tum bu yaşanılanlar burada bazı arkadaslarca Bastırılmaya çalışıyor ..

Burası stadyum değil arkadaşlar, takım da tutmuyoruz ....

Düşünce ise bunu konuşuruz... Açık , dürüst olunduğu sürece evet...
Beyin ayrı yürekler farklı ise de konuşmanın anlamı yok ....
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Ocaklar.com Forum Ana Sayfası -> Politika Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız