Ocaklar.com Forum Ana Sayfası

AramaArama      Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   Kayıt OlKayıt Ol 
 ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   LoginLogin 

.

Ocaklar.com Forum Ana Sayfası -> Doga Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Hp
Misafir

MesajTarih: Cmt Şub 18, 2006 7:56 pm    Mesaj konusu: . Alıntıyla Cevap Ver
..

En son Hp tarafından Sal Şub 20, 2007 9:17 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Sadri baba
Ocaklar.com vatandaşı sadri

MesajTarih: Cmt Mar 18, 2006 8:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
uyarıların için teşekkürler h.p.acı ama gerçek dimi. peki h.p.ciğim önlemimiz ne olacak?belkide bunu erken sordum umarım sizin kuşak iş başına gelince çözümde getirir.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hp
Misafir

MesajTarih: Cmt Mar 18, 2006 10:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
abi bu ara kafayı doğal kaynaklarla fena bozdum..okuldada doğal kaynaklar ekonomisi seçme gafletine düştüm.. deodorantlar... tarım ilaçları... havaya karışan atık gazlar... o kadar çok şey varki.. haftaya bu dersin kitabını alıcam...10-15 güne size buraya hepsini yazarım...
Başa dön
Sadri baba

MesajTarih: Cmt Mar 18, 2006 10:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
teşkr ederim h.p.bu konuda biraz bilgim var mesela R (refregerant )12 gazı ozon tabakasına müthiş zararlı ancak kullanımı bir türlü engellenemedi.benim endişem bilim adamları görevlerini yapıyor ama insanlar yapmamakta direniyor.((((((((.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
b-e-y-a-z
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Cmt Nis 08, 2006 12:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
sadri abi insanlar bişeyleri yapmamak için direniyorlar ama başlarına tamamen gelmeden bırakmıyorlar insanlar nasıl para kazanırım diye düşünerek dünyayı maf ediyorlar
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Yahoo Messenger MSN Messenger
selnar
Ocaklar com vatandaşı selnar

MesajTarih: Pts Nis 10, 2006 1:22 am    Mesaj konusu: 1000 SENEMİ? Alıntıyla Cevap Ver
1000 SENEYSE BİŞİ DEĞİL YAW!!!!!! KİM ÖLE KİM SAĞ KALA
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Hp
Misafir

MesajTarih: Prş Nis 27, 2006 12:51 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Bu olayın bin sene sonra "şak " diye olması söz konusu değil. Zamanla olucak.yavaş yavaş... umarım anlamışsınızdır...
Başa dön
selnar

MesajTarih: Prş Nis 27, 2006 7:18 pm    Mesaj konusu: birazcık Alıntıyla Cevap Ver
bizimde acelemiz yok ama bu yaz birazcık şöle fazla değil birazcık sıcak geçsede ALLAH cc. izniyle güzel bir tatil yapalım .
Başa dön
demet
Ocaklar com'un Çiçek demeti

MesajTarih: Cum Nis 28, 2006 9:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
çozur çozurr yanda aklın başına gelsinn selnarrrrrrrrrrrrrrrr
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
selnar

MesajTarih: Cmt Nis 29, 2006 7:29 am    Mesaj konusu: GÖRÜRÜM Alıntıyla Cevap Ver
TAM TATİL ZAMANLARI SERİN OLURSA BEN SENİ O ZAMAN GÖRÜRÜM.
Başa dön
alev
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Sal Hzr 13, 2006 10:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
arkadaşlar bu konu çok ciddi yahu, aslında bin sene falan değil çok çok çok daha erken de olabilir...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
aytekin
Ocaklar.com Vatandaşı Aytek

MesajTarih: Sal Hzr 13, 2006 10:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Evet keşke bin yıl olsa, bin yıla kadar uzay kolonilerimiz gelişmiş olur, dünyadaki insanlarda geçici olarak tahliye edebilirler dünyayı. Şaka yapmıyorum. Hawking'de bunu savunuyor haberlerde okudum. 100 yıl içinde kendi başlarına idare edebilen uzay kolonilerini kurmalıyız diyor. En azından dünyaya birşey olursa neslimiz devam edebilir.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
alev
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Sal Hzr 13, 2006 11:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
yanlış mı hatırlıyorum yok yok doğru hatırlıyorum, hawking kara delik masalının bir yanılgı olduğunu kabullendiği gibi yakında bundan da "ay yanılmışım" diyerek vazgeçmesin...

bence dünyaya birşey olursa naparız diye düşünmektense, önce dünyaya birşey olmasını nasıl engelleriz diye birşeyler yapılmaya hep birden başlanmalı...
Başa dön
aytekin

MesajTarih: Sal Hzr 13, 2006 11:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Kara delik masal mı değil mi bunu bilmiyorum ama ben yanlışından dönebilen insanlara dogmatik insanlardan daha çok güvenirim.
Başa dön
alev
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Sal Hzr 13, 2006 11:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
evet bu da bir bakış açısı haklısın genelde ben de böyle bakarım ama insanları yıllarca böyle bir masala inandıracak kadar iyi pazarlama çalışmalarıyla yaydırılan/iletilen bir tezin yanılgı olduğunu da aynı derecede önem vererek duyurmak gerekir diye düşünüyorum...
bu sebeple kendisine pek güvenemiyorum, popülarizm kokusu alıyorum zaman zaman...
Başa dön
aytekin

MesajTarih: Sal Hzr 13, 2006 11:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Hawking kara delik yoktur demedi ki. Kara delik herşeyi yutar ve yokeder fikrini değiştirdi, kara deliklerini bazı şeyleri yoketmediği ve kurtulabildiğini kabul etti. Bilgilerini haberlerin magazin bölümlerinden alıyorsun sanırım.
Başa dön
alev
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Sal Hzr 13, 2006 11:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
aytekin demiş ki:
Hawking kara delik yoktur demedi ki. Kara delik herşeyi yutar ve yokeder fikrini değiştirdi, kara deliklerini bazı şeyleri yoketmediği ve kurtulabildiğini kabul etti. Bilgilerini haberlerin magazin bölümlerinden alıyorsun sanırım.

vay sıkı araştırmacı ben hawking kara delik yoktur dedi mi dedim acaba hiç farkında değilim haberlerin magazin bölümleriyle işim olmaz bilenler bilir
Başa dön
aytekin

MesajTarih: Sal Hzr 13, 2006 11:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Ne yapayım senin yüzünden haberleri araştırdım google news'de. Keşke bel altından kişiye saldırmak yerine benim fikirler konusunda yorum yapsaydın
Başa dön
alev
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Sal Hzr 13, 2006 11:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
ucundan yorum yapmıştım aslında ama sadece dokundum, onu da yaparım ama müsade ben de bir bakınıyım etrafa
Başa dön
aytekin

MesajTarih: Sal Hzr 13, 2006 11:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Dünyaya birşey olmaz zaten. dünya biz değiliz. küresel ısınma veya nükleer savaş gibi bir nedenle neslimizi ve hatta bütün canlıları yoketsek de dünya olmaya devam edecek. O kadar vahşi yaratıklarız ki dünyayı yaşanmak yapmakla kalmıyor birde sahipleniyoruz. dünya tamamen buzlarla kaplı olsa da dünya olmaya devam edecek. Sadece biz olmayacağız.
Başa dön
alev
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Sal Hzr 13, 2006 11:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
alıntıdır:

"UZAY KOLONİLERİ RÜYASI GERÇEK OLURKEN...

1 Kasım günü sabah 4:21 itibariyle insanoğlunun en parlak düşlerinden biri olan dünya dışında kalıcı bir yaşam kurma fikrinin ilk adımı olarak astronotlar uluslararası uzay istasyonuna ayak bastı.

Son 8 yıldır hazırlıkları yapılan geniş katılımlı bu proje böylece hayata geçirilmiş oluyor. Önümüzdeki 15 yıl içinde uzayda yaşama standartlarına ait detaylı deneyler yapılacak, eksik olan bilgiler tamamlanacak ve 21. Yüzyıl ortalarında yaz tatillerini geçirmek için Mars Riviera'sına gitmemiz mümkün olabilecek "

evet ama dünyanın buzlarla kaplı olması ya da bizler tarafından yaşanılamayacak hale gelebilecek olması da tamamen bizim yaptıklarımız yüzünden kaynaklanacak... bu durumda aynı şeyleri nereye gidecek olursak olalım yapmayacak mıyız? yani uzay kolonileri kurup da yukarıdaki yazıdaki gibi mars rivierasında da yaşayacak olsak, o zaman onu da yok edeceğiz...

ben sana nerdeyse tamamen katılmakla beraber, sadece şunu söylemeye çalışıyorum, evet araştırmalar, uzayda yaşam v.s. ile ilgli devam etmeli ama bunu isteme sebebimiz dünyaya birşey olursa bize ne olacak olmamalı... dünya konusunda çok daha özenli olmalıyız... anlatabildim mi bilemiyorum gecenin içerisinde bulanık beynimle...
Başa dön
aytekin

MesajTarih: Sal Hzr 13, 2006 11:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Yok ya uluslararası uzay istasyonu kendi kendini desteklemekten yoksun. Koloni öyle birşey olmalı ki yarın bütün insanlık yokolsa dünyada, diyelim ki marsdaki koloni kendi kendini devam ettirebilsin.

Buz çağı bizim yüzümüzden olabilir veya olmayabilir. Zaten dünyanın devamlı olarak buz çağı yaşadığı bilinen birşey. Ortalama her yüz bin yılda bir bütün dünya buzlarla kaplanıyor ama bu bütün canlıların sonu olmuyor. Korkulan şey zaten bizim bu döngüyü hızlandırmış olabileceğimiz.

Beynin bulanık falan değil. Bence ilginç konular. Umarım dünyayı yaşayanlar için mahvetmeyiz.
Başa dön
alev
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Sal Hzr 13, 2006 11:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
NTV

Ay’da maden arama kolonileri kurulacak

Bilim adamları Ay’ın gelecekte Mars’a yapılacak uluslararası uzay yolculuklarında bir durak işlevi göreceğini ve Dünya için önemli bir enerji kaynağı olabileceği savunuyor.

Udaipur
AA

27 Kasım 2004 — Hindistan’ın Udaipur kentinde düzenlenen uluslararası Lunar Working Group konferansında bilim adamları, Ay’da sürekli hizmet verecek koloniler kurulmasını önerdiler. Konferans sonrasında yayımlanan ‘Udaipur Deklarasyonu’ metninde iletişim ve enerji teknolojilerinin geliştirilmesi için insanoğlunun Ay’da koloniler kurması savunuldu.
Başa dön
alev
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Çrş Hzr 14, 2006 12:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
http://www.ntvmsnbc.com/news/370827.asp

bir haber daha
Başa dön
gunos
Ocaklar com vatandaşı gunos
Ocaklar com vatandaşı gunos

MesajTarih: Çrş Hzr 14, 2006 9:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
çok lginç
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Yahoo Messenger MSN Messenger
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Ocaklar.com Forum Ana Sayfası -> Doga Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız