Ocaklar.com Forum Ana Sayfası

AramaArama      Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   Kayıt OlKayıt Ol 
 ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   LoginLogin 

HAYAL PROJELERİ
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Ocaklar.com Forum Ana Sayfası -> Haberler Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Nevzat
Ocaklar.com Vatandasi Nevzat

MesajTarih: Pzr Arl 12, 2004 9:58 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Sevgili Sedef,
Hayal Projesi -8'in(Bakınız yukarıda)gerçekleşebilir bir proje olduğunu belirtmeniz çok hoşuma gitti.Teşekkür ederim.
"Anabelll" Ocaklar'daki konserlere tanık olmamış anlaşılan.Eğer "Ocaklar Mini yaz oyunları"organize olabilirse konserler de var bu hayalde.
İbrahim Demir Kardeşim Niçin bir tiyatro topluluğu kurmuyorsun Ocaklar'da.Kışın oyunu pişirir yazın da oynarsınız.Futbol takımı nasıl kuruluyorsa,tiyatro topluluğu da kurulur.Öğretmenler yardımcı olabilirler.Kimler mi oynayacak?Köy sakinleri öncelikle.Sn Ahmet Mekin bu konuda yardımcı olurlar herhalde.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
İbrahim DEMİR
Ocaklar.com Filozofu İBRAHİM

MesajTarih: Pzr Arl 12, 2004 12:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Ocakların halkı değilde,öğrencilerinden kurulu bir tiyatro yapılabilir,Ahmet MEKİN in desteği ile tabii yazında şenliklerde oynanılabilir
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
sedef
ADMİN
<b>ADMİN

MesajTarih: Pzr Arl 12, 2004 11:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Nevzat Hocam;Sütcü mehmet ve eşi hayret hanım topluluğu kurmuştu yanında b,irde halk oyunları topluluğu oluştu.çokta güzel olmuştu....maalesef..............
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Nevzat

MesajTarih: Pts Arl 13, 2004 12:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Yaman Koray'ın "sığırcıklar"romanı oyunlaştırılabilir.Bilindiği gibi bu romanda çevre sorunları, zeytincilik işleniyor.
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Pts Arl 27, 2004 4:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
HAYAL PROJESİ-15 :Zeytinleri en kısa yoldan toplama projesi:Herkes sığırcık beslemeye başlayacak.Sığırcıklar sıkı bir eğitimden geçirilip zeytinleri ağaçlardan toplayıp evlere taşımaları öğretilecek.Bir haneye 150-200 sığırcık yeter sanırım.Gerçi bu konuda hiç bir çalışma yapılmış değil ama hayal bu ya neden olmasın.Bir sığırcık iki ayaklarına,bir tane ağzında olmak üzere üç zeytini taşıyabildiğine göre,200 sığırcık 600 tane zeytin tanesini bir seferde toplayabilirler.Baktınız olmuyor iyice yağlanmış sığırcıkları kapama yapıp yersiniz.Afiyet olsun.
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Pts Şub 14, 2005 3:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Hayal projesi-16:Ocaklar Beldesine yaşamsal bir gereksinim olarak cenaze arabası
alınmalıdır.Artık köylerde bile,çok yakın mesafelerdeki mezarlıklara tabut motorlu araçlarla nakledilmektedir.Bu hem ölüye saygı,hem de omuzlarda taşımak gibi ilkel görünümden kurtulmak demektir.
Ocaklar Beldesinde bu konu çok acil olarak ele alınarak çözüm getirilmelidir.Ölülerimizin son yolculuğu da uygarlığa yakışmalıdır.Bu hepimizin ortak sorunudur.
Başa dön
Hp
Misafir

MesajTarih: Prş Şub 17, 2005 3:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
..

En son Hp tarafından Cum Şub 18, 2005 1:23 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Prş Şub 17, 2005 3:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Ocaklar Mini Yaz Olimpiyatlarına(ek)
-En iyi kim "yooookkk be Yavvvv..."repliğini seslendirecek.Seçici Kurul burada ses tonu,içtenlik,özgünlük yönünden ve ayrıca alkış değerine göre puanlıyacak.Birinci olana "Yooookkkk be Yavvvv..!!"yazılı Ocaklar Beldesi tişört'ü hediye edilecek.

*Hayal projelerimiz devam ediyor.

En son Nevzat tarafından Prş Mar 17, 2005 8:45 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Hp
Misafir

MesajTarih: Cum Şub 18, 2005 1:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
hocam afedersınız..... ben sayfa 1 le karıstırdım...ya cok sacma oldu cok ozur dılıyorum..lutfen...konuyu mahvettım afedersınız ya...
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Cum Şub 18, 2005 8:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Ben cenaze arabası için 80 dolarlık yardım kampanyası başlatığını zannederek çok sevinmiştim ilk anda,fakat bunun 1.sayfa ile karıştırıldığını anladım.Özür dilemene gerek yok.İlgili olman yeter.
Başa dön
Hp
Misafir

MesajTarih: Cum Şub 18, 2005 11:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
verılecegıne ınansam baslatırım ama..... en fazla 10 kısı verır ...e bu da = 800$ bu paraylada sadece tekerlek alabılırız...
en ıyısı ben 80$ lafını etmedım... $ lafı edıyoruzda ..arkadaslar benı gumusgozun bırı zannedıcek yok vallahı muhabbetler karıshtı...
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Prş Mar 17, 2005 8:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Ocaklar Mini Yaz Olimpiyatlarına(ek)
-En iyi kim "yooookkk be Yavvvv..."repliğini seslendirecek.Seçici Kurul burada ses tonu,içtenlik,özgünlük yönünden ve ayrıca alkış değerine göre puanlıyacak.Birinci olana "Yooookkkk be Yavvvv..!!"yazılı Ocaklar Beldesi tişört'ü hediye edilecek.

*Hayal projelerimiz devam ediyor.
Başa dön
layla
Ocaklar.com Perisi
Ocaklar.com Perisi

MesajTarih: Prş Mar 17, 2005 10:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Bu hayal değil hocam ben bir kaç ay evvel bir arkadaşıma ocaklar.com t-shirtleri tasarımı yaptırmıştım, bu yaz buluşmamıza yetiştirebilirsek herkese dağıtacaktık...

Ama ben projeyi cd ile ondan almadım ve arkadaşım askere gitti, ama eğer hummalı bir çalışma yaparsak tekrar tasarım ve baskı işlerine başlayabiliriz
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
İbrahim DEMİR

MesajTarih: Prş Mar 17, 2005 1:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
belediyenin bu konuya el atması gerekir, t-shirt ün bir maliyeti vardır elbet
Başa dön
layla
Ocaklar.com Perisi
Ocaklar.com Perisi

MesajTarih: Prş Mar 17, 2005 1:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Bizde üyelere belli bir miktar ile satışını yaparız o halde!
İskelede sürekli sabit duran bir standımız ve internet bağlantımız olsa orda ocaklar.com t-shirt'leri, kupaları, anahtarlıkları, takıları satsak, gelen tatilcileri üye yapsak nede olsa yazın her döneminde üyelerden onlarcası ocaklarda oluyor, standla ilgilenecek çok kişi olacaktır.
Elde edilen gelirle hem beldemiz için hem site için harika şeyler yapılabilir...

Unutmayalımki herbirimiz tatile gittiğimiz yerlerden hatıra bişeyler mutlaka alıyoruz, ben bile arşiv yapıyorum hersene için tarih yazılı ocaklar hatırası eşyalarım var beraberinde eşe dosta alınan hediyelerde cabası!

Bu konu ile ilgili herkesden fikir beyan etmelerini istiyorum...
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Prş Mar 17, 2005 2:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Önce yarışmayı be yavv!!!!!.
Başa dön
İbrahim DEMİR

MesajTarih: Prş Mar 17, 2005 11:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
ocaklar ı tanıtan kısa metrajlı filmler çeksek (ki var)ve bu filmleri klip haline getirsek (ama vcd formatında) bence acayip satar,insanlar tatil yaptıkları yeri bir daha görmek ve göstermek isterler (ama satış yapacak kişiyi veya yerini bulmak zor) aslında yeni açılacak carrefour'da bir stand ayarlanabilse!
Başa dön
sedef
ADMİN
<b>ADMİN

MesajTarih: Cum Mar 18, 2005 1:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
divx veya xdiv formatında filmler,maniler,türküler,resimler daha nice süprizler.....pek yakında......
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
layla
Ocaklar.com Perisi
Ocaklar.com Perisi

MesajTarih: Cum Mar 18, 2005 9:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
#Silly
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Cum Mar 25, 2005 9:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
PROJE-3
TUMBA TEPEYE ÇOK GÖRKEMLİ BAYRAK DİREĞİ DİKİLSİN.ETRAFINA DA KÜLTÜR TESİSLERİ.GECELERİ BURADAN BÜTÜN ERDEK VE OCAKLAR KÖRFEZİ NE GÜZEL SEYREDİLİR.BURAYA NASIL MI ÇIKILACAK?YÜRÜYEN YOL YA DA MERDİVEN YAPILIR.
*TAM ZAMANI:25/03/2005
Başa dön
sedef
ADMİN
<b>ADMİN

MesajTarih: Cum Mar 25, 2005 8:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
gelin bayrak direğini klepse tepesine dikelim Çanakkaleden giren gemiler görsün.
Başa dön
Sabriye
Ocaklar com Ablası sabriye

MesajTarih: Pzr Mar 27, 2005 2:46 am    Mesaj konusu: Hayal projeleri Alıntıyla Cevap Ver
Bende diyorumki:Turisleri sahillere goturecek veya keyifli keyifli doga gezisi yapmak icin sadece yaz aylarinda soyle suslu puslu aynali at arabalari olsun.Bu mevsimde otta cok. diger turistik yerlerde var bizde niye olmasin?
Ben bindigim bu arabalari hic unutmadim.Biri Kusadassinda digeri de Buyukadada.Cok zevkli.
Başa dön
Sabriye

MesajTarih: Pzr Mar 27, 2005 2:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Ha bayrak dikimide cok yararli . Haritaya ihtiyac yok.Bayragi goren OCAKLARa gelir.Birdaha gelir ,bir daha gelir bizler gibi.
Başa dön
anabelll
Ocaklar.com Vatandasi Anabell
Ocaklar.com Vatandasi Anabell

MesajTarih: Pzr Mar 27, 2005 10:45 am    Mesaj konusu: HAYAL PROJELERİ Alıntıyla Cevap Ver
bence at arabaları çok şirin bir fikir. bir de dağ yürüyüşlerimizde özel bir yeri belirleyip kendimize ait bayraklarımızı diksek.... -anabelll burdaydı- diye... yıllar sonra o bayrağı orda görmek çok güzel olur heralde.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Yahoo Messenger
sedef
ADMİN
<b>ADMİN

MesajTarih: Pzr Mar 27, 2005 11:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
ormancılar o bayrakları toplar ve hakkımızda dava açarlar. Kanun böyle...
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Prş May 12, 2005 11:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Hayal Projeleri devam ediyor...........Ocaklara büyük bir bir market açılacağını hayal edemedik ama olsun.
................................................................................................................
Ocaklar Mini Yaz Olimpiyatlarına(EK):
30Temmuz(Ocakların Kuruluş Günü olarak düşünüyoruz)günü akşamı bir şölen düzenlenecek.Dalgakırandan başlayıp,köşeye kadar(Narlı yönünde kumsalın bitimi) yol boyunca masalar kurulacak.Herkes kendi masasını ve yemeğini kendi hazırlayacak(kendin pişir,kendin ye).Ortak müzik yayını.Havai fişekler.Eğlence devam edecek.Saat tam gece 12'de herkes elele tutuşacak."hayat bayram olsa"şarkısı hep birlikte söylenecek.Eğlence sabaha kadar devam edecek..
Başa dön
layla
Ocaklar.com Perisi
Ocaklar.com Perisi

MesajTarih: Cum May 13, 2005 8:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Hocam masa ve yemek olayını karıştırmasakda herkes elele tutuşup şarkılar söylese..

sahil boyu masa demek sahil boyu pet şişe, naylon poşet, çekirdek kabukları demek....
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Cum May 13, 2005 10:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Ben öyle düşünmüştüm.Bu konuda daha renkli öneriler olabilir.Önemli olan buna benzer bir etkinliğin yapılması.Dediğin gibi yemeksiz de olabilir.
Bunu bir karnaval havasında düşünebiliriz.Aynı anda sadece "Ocaklar-Barış-dostluk-kardeşlik"düşüncesi egemen olacak topluluğa..................
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Cum Hzr 17, 2005 3:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Hayal projeleri devam ediyor.......çooooook yakında.......!!!!!!!!!!!!!!!!!
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Pts Hzr 20, 2005 10:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
HAYAL PROJESİ-17
31TEMMUZ GÜNÜ ÇEVRE TEMİZLİK GÜNÜ OLSUN.
Belediye Başkanının desteğiyle,Ocaklar.Com'un katılımıyla çevre bilinci kazandırmak amacıyla bugün, gönüllüler, ellerinde eldiven ve çöp poşeti olduğu halde kumsalda,avşa motorunun orkestrası eşliğinde,çöp toplayacaklardır.İlginç olması için katılımcıların, gözlerine "zoro" maskesi takması düşünülebilir.
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Çrş Tem 20, 2005 1:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
HAYAL PROJESİ:18-Ocaklar'ın da bir gazetesi olsun."OCAKLAR POSTASI" VEYA "OCAKLAR'DA NE VAR NE YOK" gibi haftalık,15 günde bir çıkar,aylık da olabilir.
Başa dön
layla
Ocaklar.com Perisi
Ocaklar.com Perisi

MesajTarih: Çrş Tem 20, 2005 1:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Hocam hoşgeldin çok özledik seni bizleri yanlız bırakma!

Son bir haftadır tekrar gündeme gelmeye başladı bu bahsettiğin konu bu hayal projesi degil aslında yani teleferik projesine oranla bakıldığında mümkün...
Aytekin'in daha evvel sunduğu bülten editörlüğü fikrine gönüllü aday oldum bir kaç detaylı konuşmadan sonra aylık bülten haırlıklarımız bitmiş olur sanırım...
Tabi sizlerdende destek istiyorum, sizin güzel şiirlerinizde bültende bulunsun istiyorum.
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Prş Tem 21, 2005 8:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Teşekkür ederim.İnternet kesintisi olduğu için bir süredir giriş yapamadım.Ocaklar.com artık alışkanlığımız oldu.Burayı gezince Ocakları gezmiş gibi oluyor insan.
Ben bunu veb ortamında değil de gazete olarak ya da bir bülten (yani matbaada basılacak biçimde) düşünmüştüm.Sitede de buna benzer bir bölüm açılırsa her yönden yardımcı olmaya hazırım.
(h.p)'nın "Ocaklar TV"si de ilginç bir proje.
Başa dön
Hp
Misafir

MesajTarih: Prş Tem 21, 2005 12:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
hocam aramıza tekrar hoşgeldiniz..

ocaklar tv de sizde tarihi olayları anlatsanız..meselaaaa ocaklar ın tarihini ...o bölgede kurulan uygarlıkları....yada osmanlı hanedanında yaşanan ilginç olayları anlatsanız....

ya aslındabu ocaklar tv olsa...güzel olur....ama hayal projesi
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Cum Tem 22, 2005 10:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Gazete veya TV ikisi birden de olur,bir tanesi de.Önemli olan bir iletişim aracı olması.Ocaklar sadece kum,deniz,disko değil.Burada yaşayan ,canlı bir kültür ortamı da var.Bunun ortaya çıkması gerekir.
Başa dön
Hp
Misafir

MesajTarih: Cum Tem 22, 2005 10:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
bencede öyle.....

tamam tv açmak..gazete kurmak kolay değil..biliyorum...ama dediğim gibi...olsa çok güzel olurdu...

Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Sal Ağu 16, 2005 2:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Sözgelimi iki hafta önce hürriyet Gazetesinde "Nohut mayalı ekmek"ten söz ediliyordu.Bu ekmeğin Söke'de bilindiğini yazıyordu.Halbuki bizim orada da biliniyor bu ekmek türü.Annem bayramlarda yapardı.Biz buna "tatlı maya ekmek "derdik.
Fırıncı Halil Usta bu ekmeği tekrar yapabilir.Formülü bende var.Bu da bir kültür işte.Ama kaybolmaya yüz tutmuş.Canlandırmak gerekir.Buna biz "Kaybolmaya yüz tutmuş ekmek Projesi"diyebiliriz.
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Çrş Ağu 31, 2005 12:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
NOHUT MAYALI EKMEK NASIL YAPILIR?
Tatlı Maya ekmeğin asıl sırrı mayasında.Tatlımaya oldukça hassas ve nazara açık bir şey.!"Nohutları kıran el ile hamuru yoğuran el aynı olmazsa ,maya büyük ihtimalle tutmaz".
Maya yapımına havanda nohutların kırılmasıyla başlanıyor.Bir nohut tokmakla vurulduğunda 4-5'e kırılırsa ölçü tamam.Nohutlar bir yıllık olması gerekiyor.Havana her seferinde 5-6 tane koymak kırmak için ideal ölçü.Sonra 1 litrelik pet şişenin içine kırılan nohutlar doldurulur(1/5 kadar).Bunun üzerine önceden kaynatılıp hafifçe soğumaya bırakılmış su konur.Ek malzeme tırnak ucu kadar tuz ile tırnak ucu kadar incir ağacının külü konur.Kapağı sıkıca kapatıp ,bir battaniyeye sarmalayıp(yoğurt yapar gibi)bir gece bekletmek gerekiyor.Sabah maya hazır.
Taze beyaz un göz kararıyla bir tepsi içine dökülüp ,unun ortası havuz gibi açılır.Havuzun içine şişedeki nohutlu su bir tel süzgeçten süzülerek boşaltılır.İyice yoğurulur.Nispeten sertçe bir hamur elde edilince (fırın ölçüsü 50kg beyaz una 17 lt ılık su) hamur bir kaba koyulup,üzeri nemli bir bezle örtülür.Sıcak bir yere alınır.Tatlımaya sıcak ortam sever.Hamur saate bir(iki defa)15-20 saniye yoğrulur.Tekrar dinlendirilir.İçine zeytinyağı sürülmüş borcam kabına alınır.Üstü kapatılır.Burada da bir saat bekletilir.Hamur iki misli kabarır.Üstüne fırça ile su sürülür.Baklava dilimi gibi çizilir,susam serpilir.Fırın 220derece hazır bekliyor olması halinde tepsi içinde fırına verilir.35 dakika sonra nar gibi ve daha da kabarmış ekmek hazır.Afiyet olsun.
(7/ağustos/2005 Hürriyet gazetesinden alıntı)
Nevzat Varhan-2005
Başa dön
kontiki
Bizden Biri
Bizden Biri

MesajTarih: Pts Eyl 05, 2005 5:25 pm    Mesaj konusu: Re: HAYAL PROJELERİ Alıntıyla Cevap Ver
Nevzat demiş ki:
"İnsan hayal ettiği müddetçe yaşar."
1-KESE TEPEYE TELEFERİK HATTI:Bu proje gerçekleştiği takdirde,Kese Tepeden kuş bakışı çevre izlenebilir.Dağ turizmi başlar.Böylece turizm olayı daha uzun süreye yayılırDağın zirvesinde bol oksijen depolanır.
2-KAPIDAĞI ÇEVRESİ RAYLI ULAŞIM AĞI:Bandırma'dan başlayacak raylı ulaşım ağı-Tatlısu istikametinden devam ederek köyleri sırasıyla ziyaret edip,diğer taraftan,yani Erdek istikametinden tekrar Bandırma'ya bağlanacak.Bu sistem iki yönlü de düşünülebilinir.Hızlı tren olmayacak doğal olarak.Gezi treni şeklinde olacak.Tren yolu Kapıdağının yamaçlarında,yemyeşil zeytinlikler,makilikler ve ormanlık alanlardan geçecek.
NOT:Bu konulardaki tepkileri merak ediyorum.
Nevzat Hoca'nın Hayal Projeleri(Taklitlerinden sakınınız)-2004

Bu düşündüklerin hayal değil dostum bak yabancılara dağın tepesine heykel yapıyorlar parayla oraya adam çıkarıyorlar sonuçta bir kaç taş görüyorsun paralar gidiyor,
Sizin hayalinize gelince neden olmasın Telefirik,yada Dağ treni anlamam ama yatay asansör yapabilirim önemli olan bunun finansmanı bence yinede fikirlerin için sağ ol dostum,

"Hayal kurmayan gerçekleri göremez" dans alkis
Başa dön
zuzu
ocaklar com sultanı zuzu
ocaklar com sultanı zuzu

MesajTarih: Pts Eyl 05, 2005 7:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
ya bu projeler hayata geçerse mükemmel olur.. #Fadeing color
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Nevzat

MesajTarih: Sal Eyl 06, 2005 12:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Gerçekten de öyle olur.Her şey Ocaklar için.
Daha önce tatlı maya ekmek nasıl yapılır yazmıştım.Şimdi "Kulaça-Ya da Kulaçiyna"Yağlı halka bir nevi çörek nasıl yapılır onu yazacağım(alıntı Hürriyet'ten):Bunlar selanik muhacirlerinin geleneksel lezzetleri.
Büyük bir tencereye bir kilo beyaz un elenerek konur.Bir tavaya bir su bardağı sızma zeytinyağı koyup yüksek ateşte dumanları çıkana dek kızdırılır.Kızgın yağ tenceredeki unun üzerine boşaltılıp tahta kaşıkla karıştırılır.Karışımın içine bir tatlı kaşığı "instant'kuru maya (bira mayası),bir tatlı kaşığı kadar ince dövülmüş 'sakız baharatı',tepeleme bir çay kaşığı kadar toz tarçın ve yine bir çay kaşığı tuz koyup karıştırılır.Karışıma hafif ılık su ilave edilir,İyice yoğurulur.Kulak memesi sertliğinde bir hamur elde edilince ,tencerenin üzeri bir bezle örtülerek iki misli kabarana dek ılık bir yerde bekletilir.Mayalanma hamuru biraz yumuşatır.
Kabaran hamurdan parçalar koparıp avuç içinde önce top şekli verilerek,sonra bunu ellerinizle yuvarlayarak 1cm çapında ve 30-40cm uzunluğunda şerit/fitil haline getirip ,üzeri bıçakla çizilir. Alt yüzü de aynı şekilde çizilir.Şerit halka biçimine getirilip içinde kızgın zeytinyağı olan tavada veya kapta açık kahve rengi oluncaya dek kızartılır.
Afiyet olsun....................
Başa dön
layla
Ocaklar.com Perisi
Ocaklar.com Perisi

MesajTarih: Prş Eyl 08, 2005 10:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Aman hocam bu ne damak tadıdır...
Bugün sizin için deneyeceğime söz veriyorum.

Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Prş Eyl 08, 2005 11:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Sonucu merakla bekliyorum.Tatlımayayı da deneyin bakalım nasıl olacak.Selanik kültürü yok olmasın istiyorum.
Başa dön
kontiki
Bizden Biri
Bizden Biri

MesajTarih: Cmt Eyl 10, 2005 9:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
anabelll demiş ki:
bişiy dicem, ocaklar kumu çok kirlendi. bence kumsala adım başı çöp kutusu şart. ayağıma batan şişelerden bıktım. olası mümkün bir hayal heralde. bi de bir gün belirlense de , tüm ocaklar sahilini didik didik temizlesek... ben gönüllüyüm.

Sevgili anabell

Fikrini destekliyoruym ama bir sorun vaar bir düşünsene adım başı çöp kutusu dolmuş çöpler dışarıya taşmış böyle bir manzarayıda seyretmek istemiyoruz.
Çünkü bu sistem ülkemizin bir çok sahilinde uygulandı ama ne yazıkki daha çok görüntü kirliliğine pisliğe sebep oldu önce bunu çözmemeiz gerekir,

Bir düşünün sahilede güneşleniyorum 25-50 ileride çok kutusu dolmuş çöpler yere saçılmış nasıl iyimi olur yada tam öğlen ve herhangi bir saatte çöp kutularını boşaltmaya gelen bir traktör kumsalda dolaşıyor.daha değişik bir örnek çok güzel tasarlanmış bir çöp kutusu ve kumsalın gerisine konulmuş görüntü kirliliği yaratrmıyor o zamanda kjaç kişi çöpü içine atacak?

Bir çözüm mutlaka bulunur fikrini destekliyorum bununla ilgil benim fikri şu olabilir
Gönüllü olarak en az universite mezunu yada lise mezunu gençlerden kurulu çevre dostlarını o yörenin mülki amiri tarafından yetkilendirmek sureti ile oto kontrolu sağlamakta bi.r çözüm şeklidir.

Ben ocak dostu arkadaşlarımdan böyle bir yapılanma içersinde olmalarını öğütlerim ne dersiniz.

"Acaba çok konuştum?"
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Pzr Eyl 11, 2005 11:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
(HAYAL PROJESİ-17
31TEMMUZ GÜNÜ ÇEVRE TEMİZLİK GÜNÜ OLSUN.
Belediye Başkanının desteğiyle,Ocaklar.Com'un katılımıyla çevre bilinci kazandırmak amacıyla bugün, gönüllüler, ellerinde eldiven ve çöp poşeti olduğu halde kumsalda,avşa motorunun orkestrası eşliğinde,çöp toplayacaklardır.İlginç olması için katılımcıların, gözlerine "zoro" maskesi takması düşünülebilir.)
..............*KONTİKİ çok konuşmadın ama bu konuda benim zaten bir projem mevcuttu.Bakınız yukarıda.
Başa dön
kontiki
Bizden Biri
Bizden Biri

MesajTarih: Pts Eyl 12, 2005 9:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Nevzat bey
Sizin hayal projeleri dediğiniz tüm yazılarınızı dikkatele okuyorum ve biliyorumki siz bu konuda gerçekteen çalışıyor ve fikir üretiyorsunuz
sizi gerçekten kutlarım .

DOĞRU SÖZE NE DEMELİ.? alkis
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Pts Eyl 12, 2005 1:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Çok teşekkür ederim.
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Cum Ağu 25, 2006 10:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
HAYAL PR0JESİ:18-Ocaklar Beldesi Belediyesi olarak "Zeytin ve zeytinyağı" konulu karikatür yarışması açılmalı.Amaç beldemizi kültürel,sosyal,ekonomik yönden tanıtmak.Bu konuda her türlü yardımı yaparım.Karikatürcüler Derneği ile temasa geçip bu yarışmaya ulusal düzeyde katılımın olmasını sağlarım.
Sonra yazın uygun bir tarihte sergileme olur.Türkiye ve dünyada bir çok turistik belde ve kentler bu yola başvuruyor.
Başa dön
Nevzat

MesajTarih: Pzr Ekm 15, 2006 3:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
HAYAL PROJESİ:19- Eski ilkokul binasının kültür evi olarak düzenlenmesi. Bu konuda Milli Emlak Müdürlüğü ve M.E.B. ile belediyemiz bir anlaşma yoluna gidebilir. Bu kültür evinde, sergi salonu, kütüphane ve (çeşitli süreli yayınların da bulunduğu) okuma salonu, bilişim bölümü gibi ilk akla gelen gereksinimler yer alabilir.
Başa dön
betul3
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Çrş Ekm 18, 2006 3:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
ocakları değiştirmeyelim ya eet gerek yok raylı sistemlere fln:(
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Ocaklar.com Forum Ana Sayfası -> Haberler Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
3. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız