Ocaklar.com Forum Ana Sayfası

AramaArama      Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   Kayıt OlKayıt Ol 
 ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   LoginLogin 

taraftar dediğin!!!

Ocaklar.com Forum Ana Sayfası -> Ocaklar KartallarI Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dragonfly
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Cum Ekm 13, 2006 12:14 am    Mesaj konusu: taraftar dediğin!!! Alıntıyla Cevap Ver
neden hala küçük takım olarak kaldıkları bu iki arkadaşın yaptığı konuşmalardan belli gerçi bunlar gibi taraftarlar yüzünden camialar lekeleniyor ama her takımda böyle taraftarlar var yapacak bişey yok malesef. bu arkadaşlar büyüklük kompleksine girmeden önceleri bile biz bu iki takım taraftarlarıyla güle oynaya beraber maçlar seyrettik. o yüzden böyle komplexlerini yenememiş arkadaşlara tavsiyem sokak ağzıyla ahkam keseceğinize takımınızı nasıl layıkıyla temsil ederiz diye düşünün ve onun için yorun kendinizi kardeşler. yani bir 102 yıllık tarihten sonra tekrer bunları konuşalım saha en güzel cevaptır.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
marlon
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Cum Ekm 13, 2006 11:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
sevgili arkadaşım ben, doğduğum büyüdüğüm şehrin takımı tutuyorum,(aslen egeliyim giritliyim)ankarada yaşıyorum, benim ankaragücü'nü tutmam tamamen şehir kültürü ile alakalı bir olay, diyarbakırda yaşayıp galatasaraylı olmak istemem,
liverpool'da doğsaydım ,yaşasaydım liverpool'lu olurdum,
bu arada atarı olanları ankaraya mekanımıza bekleriz...
saygılar sevgiler
taraftarlığı bize öğretmeye kalkmayın,
Başa dön
dragonfly
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Cmt Ekm 14, 2006 3:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
amacımız taraftarlık öğretmek değil sevgili arkadaşım azıcık insanlıkla beraber bazı kuralları anlatmaya çalışıyorum size ama pek başarılı değilim sanırım! burada yazmanız size birşey kazandırmaz ancak egonuzu tatmin edersiniz.başka yerde muhattabınız olan takımlarla atışın lütfen anlatmak istediğim o yoksa sana neden taraftarlık öğreteyim öyle bir amacım yok!!! umarım aktarabilmişimdir:)
Başa dön
Erdekligirl
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Cmt Ekm 14, 2006 9:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Almanyada dogdum almanyada yasiyorum ama sonsuza dek 'Besiktasliyim ve bununla gurur duyuyorum hic birzaman aklima gelmedi alman bir takimi tutmak ben türküm türk takimi tutarim.
Başa dön
eraslanf
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Prş Ekm 19, 2006 10:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
almanyada dogsamda oranın kültürüyle yetıssemde herzaman türklüyümüzle övünmüsüzdür o yüzdende asla yabancı bı takım tutmayı düsünmedım bıle erdeklıgırl dedıgı gıbı bız besktaslıyız ve öylede ölürüz
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
marlon
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Cmt Ekm 21, 2006 12:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
ya arkadaşlar anlayışınıza hasta oldum
bir ispanyol olarak "madrit"'te doğsanız "barcelona"yı mı tutardınız?
türk olarak "denizli"'de doğsanız , gs , fb , bjk 'yi mi tutardınız,?
londra'da yasayan türk ve ankaragüçlü arkadaşım "ziya adnan" önce ankaragüçlü sonra arsenal lı , bunun gibi , bu olay kent kültürü ile ilgili ,
Başa dön
erdeklikartal
Ocaklar com vatandaşı erdeklikartal

MesajTarih: Cmt Ekm 21, 2006 9:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Evet arkadaş çok haklı, Denzilide doğanların hepsi denizli sporlu. Benim nekadar denizlili arkadaşım varsa Ben denizliliyim demedi ya feneri tutuyorlar ,ya cimbomu yada Bjk'yi. Futbol bir seyir zevkidir. Her takımın bir varoluş kültürü vardır. İnsan bir takıma karşı çok fazla sempati duyabilir o takım ona hitap edebilir. Nerde yaşarsa yaşasın o takıma destek verir. Bu insanın kendine dürüst olmasıdır. Spor bir seyir oyunudur. Şövenizm gösterisi değil. Ne yani şimdi ben yunanistan'da doğsaydım ve büyüseydim bir türk olarak olimpiakos'umu tutacaktım. Bu arada ben daha hiç bir Alamancı arkadaşımın bir alman takımı fan'ı olduğunu duymadım.

En son erdeklikartal tarafından Cmt Ekm 21, 2006 11:54 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
masalcı
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Cmt Ekm 21, 2006 11:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

En son masalcı tarafından Pts Nis 23, 2007 4:15 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
erdeklikartal

MesajTarih: Cmt Ekm 21, 2006 11:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Vay be Masalcı bile bana destek verdiğine göre ben çok haklıyım. Sağolasın masalcı.
Başa dön
oki
Devamli Ziyaretci
Devamli Ziyaretci

MesajTarih: Cmt Ekm 21, 2006 7:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Sevgili masalcının yazdıkları,sevgilisini ayağına uydurmaya çalıştığı ayakkabısından tanımaya çalışan zavallı prensin çabasından başka ifade taşımıyor benim için.

Başlıkta olduğu gibi taraftar dediğin önce şehrinin takımına sahip çıkandır...Ne pahasına olursa olsun...

Türkiyede öncelik sözüm ona başarıdır.Ne de olsa ayakta durmanın zor olduğu bir garip ülkedir canım Türkiyem....
Hayat kavgası zordur,aşık olmak zordur,iş bulmak,okul bitirmek vs.vs.

Türk futbolu ise en korunaklı limandır sözüm ona...Üç haramili ligde bir takım tutturulur sana(tutarsın demiyorum.)Ya baban ya amcan ya abin ya en iyi arkadaşın,yavs.vs. Bakın ve sorun isterseniz!Küçücük bir dünyadır aslında körlerle sağırların birbirini ağırladığı....

Sadece kapıkuleye kadar uzanan başarının harikalar dünyası....

Yalnız Türkiye ye özgüdür bu,dünyada hiçbir lig sadece üç takımın hegamonyasında değildir.Bir ingiliz üçüncü lig takımı bile hıncahınç doldurur o görece küçük stadlarını prömiyer lig takımlarına karşı....

Futbol sadece futbol değildir...
Başa dön
oki
Devamli Ziyaretci
Devamli Ziyaretci

MesajTarih: Cmt Ekm 21, 2006 9:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
erdeklikartal demiş ki:
Vay be Masalcı bile bana destek verdiğine göre ben çok haklıyım. Sağolasın masalcı.

Birisinin size destek vermesi güzeldir ama haklı çıkarmaz...

Önemli olan arkanızda kimin olduğumudur yoksa ne söylediğiniz mi?
Başa dön
marlon
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Pzr Ekm 22, 2006 2:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
erdeklikartal demiş ki:
Spor bir seyir oyunudur. Şövenizm gösterisi değil. Ne yani şimdi ben yunanistan'da doğsaydım ve büyüseydim bir türk olarak olimpiakos'umu tutacaktım.
bu şövenizim değilde ne?
Başa dön
atilla
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Pzr Ekm 22, 2006 3:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
marlon arkadaşım bu aşktır, sen nasıl ankara takımına gönül verdiysen başkalarıda istediği takıma gönül veriyor.
kısaca çok tanıdığım arkadaşlarım var ankara, adana, izmir gibi şehirlerde yaşayıp ta Beşiktaşın inönü deki maçlarına gelen.
o uzun yolculuğu çekip günü birlik sevdiği takımın maçını neden izlemeye geliyor olabilir...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
erdeklikartal

MesajTarih: Pzr Ekm 22, 2006 5:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Oki çok güzel yazmışsın ama umarım yazdıkdan sonra yazdıklarını okumuşşsundur. Ne anlattın konuyla ne alakası var,nereye vardın şimdi,ne demek istedin? bunları o muhteşem şairane ama komik olmayan dilinle değilde net söyle. Kelime oyunları seni haklı çıkarmaz. İkincisi yazıyı başda okuyunca objektif bir gözlem var zannetim. Bana göre senin yazında KOCASININ PALTOSUNU TUTAN KADIN havasında. Bak ben nekadar açığım. kendimi kelimelerin arkasına saklayıpda laf salatası yapmıyorum. Kafada karıştırmıyorum. Bak çok net. Senin yazından sonra bana sadece bir kahkaha havası sarıldı.
Başa dön
erdeklikartal

MesajTarih: Pzr Ekm 22, 2006 5:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Marlon kardeş anlamadın dimi. Anlama boşver. Devam et. Zaten sorun bu senin anlama sorunun. Artı bizim bölüme girip kendince bir mücadele yaratman. He marlon haklısın. Bir numarasın.
Başa dön
marlon
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Pzr Ekm 22, 2006 6:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
neyse boş ver sende anlama bende anlamayım, takılın buralarda,bu arada iyi bayramlar...
Başa dön
masalcı
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Sal Ekm 24, 2006 12:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

En son masalcı tarafından Pts Nis 23, 2007 4:16 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
erdeklikartal

MesajTarih: Sal Ekm 24, 2006 4:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
iŞDE BU GÜZELDİ HERŞEYE RAĞMEN İYİ BAYRAMLAR.. kAVGA BİLE ETSEK SEN BENDEN ÖNCE DAVRANDIN BRAVO BÜYÜKLÜK YAPTIN. fKİRDE BELKİ BARIŞAMADIK AMA AHLAKDA TAKDİRİMİ ALDIN KARDEŞ.
Başa dön
oki
Devamli Ziyaretci
Devamli Ziyaretci

MesajTarih: Sal Ekm 24, 2006 7:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Sevgili masalcı,

Öncelikle istersen, birşeyleri tartışabiliyorsak kelimeler ardında kendimizi küçük düşürecek hitaplardan uzaklaşmamız gerekiyor.
Ne kadar ayıp değil mi, isminden çağrışım yapanları, söyleyecek sözü olmayanlar olarak nitelemek?
Buna cevap vermeyeceğim...

Anlatmaya çalıştığın şeyler-takım tutma meselesi- dışında her özgür iradenin yadsıyamayacağı şeyler elbette...

Ben Türkiye'de insanların nasıl şartlandırıldığı üzerine tesbit yapmaya çalıştım.
Bütün televizyonlar bütün gazeteler bütün radyolar üç takımın havariliğini yapmıyorlar mı??

Evet,küçücük dünyalara kapatılmış yurdum insanının sokaklarda kurtlar vadisi kıyafetleriyle dolaşıp,avrupa yakası espirileriyle hayatını şenlendirip,xxx dizisi ile hayatına yön vermesinden sonra,üç istanbul takımından birini ÖZGÜR iradesi ile belirlemesi inan beni hiç şaşırtmıyor...

Lütfen biraz gerçekçi olalım.
o,şu,sen,ben herhangibir takımı tutmada tabiki özgürdür...
Sen de yazmıştın ya,bu işin bir felsefesi olmalı.
Anlatmak istediğim bu felsefede önceliğin kanımca ayağının bastığı,gözünün.'canlı gördüğü',ekmeğini sıcacık yediği,sokaklarında ilk aşkını yaşadığın yerde olduğudur...

Efendi-köle,sahip-uşak vs. kavramlarını ardımda bırakalı inan çok oldu...
Bu konulardaki amiane tavırlarını lütfen önce kendin düşün.

Birbirimize böyle yaklaşırsak,kırmızı başlıklı kızı büyükannesinin yatağında bekliyen kötü yürekli kurttan negibi bir farkımız olabilir ki?

Sevgiler....
Başa dön
masalcı
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Çrş Ekm 25, 2006 1:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

En son masalcı tarafından Pts Nis 23, 2007 4:17 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
oki
Devamli Ziyaretci
Devamli Ziyaretci

MesajTarih: Çrş Ekm 25, 2006 9:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Sevgili masalcı,
Haklısın, bu konu çok fazla uzadı.
Ben senin hangi takımın taraftarı olduğunu inan bilmiyorum.Eminim sende benim.Seni o yüzden ne şekilde itham ettim onun da farkında değilim.

Ben yurdum insanının ,her konuda olduğu gibi takım tutma konusunda da
kendi iradesinin dışında yönlendirildiği inancını taşıyorum.Hepsi bu...
Yaşadığım şehirde,aynı şehrin insanlarının,sırf üç istanbul takımını tutuyorlar diye kendi şehrine küfür etmelerini belki de hazmedemediğimdendir.Bunları yaşamanı hiç istemem...
Neyse;

Kırmızı başlıklı kız mevzusunu da özellikle sen yazdığın için es geçemedim

Dediğimiz gibi,bu konu fazlaca uzadı...
Farklı konularda da görüşlerimizi paylaşmak dileğiyle....

Sende sağlıcakla kal...
Başa dön
erdeklikartal

MesajTarih: Prş Ekm 26, 2006 11:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Vay çiçekler böcekler. iki tarafda bir birine zeytin dalı uzatmıl ne güzel. Ama bende son noktamı koyayım.
Oki sen formu en başından beri hatta iptal edilen formuda bilmediğin için konuya tam vakıf değilsin. Bizim tartıştığımız konuyla alakalı ama tam olarak örtüşmeyen bir yaklaşımla girmişsin konuya.
Her ne olursa olsun fikrin biz türkiyedeki takım taraftarı değilde futbol taraftarının senlerdir konuştuğu tartışdığı bir konu. Avrupa liglerini ve o lig takımlarının finansal yapılarını teseilenme,alt yapı,bilet satışı,transfer bütçesi seyirci kitlesi gibi konuları dikkatle takip ettik.
Sana bir örnek ingiltere'de Manchester,chelsea,liverpol gibi takımların maçlarına hiç bir şekilde kombine alamıyorsun. Ha çok istersen newcastle' gibi bir takımın maçına kombine için yer ayırtabiliyorsun oda ancak sana 5 sene sonraya verilebiliyor. Maçlara 15 dakka kala stad doluyor. Seyircinin belirgin bir marşı yok bir kaçtane dışında,yollar düzenli ve stadın kendine özel tüm araçları alabilecek otoparkı var. Adamların tesisleşme ve satış elemanları muhteşem.
Bunları niye anlattım Avrupa seyircisi avrupa kültürünün ve ekonomisinin futbol gösterisine gitmiş sosyal hali. Sence bu kültür yapısının ve ekonomik düzeni Türiye ile karşılaştırdığında Türk seyircisne haksızlık yapmış olmazmısın.
Tamam herşeye rağmen kendi şehrimiz diyelim. Bana bu üç büyük takım dışında adam akıllı transfer yapan,umutları ve hedefleri yüksek olan,seni görsel manada tatmin edecek ve keyf verebilecek,siyasal (buda önemli) ve ekonomik anlamda meydan okuyabilecekbir takım gösteririmisin?
Yani şimdi ben hiç adam akıllı hedefi olmayan,gözüme seyir olarak güzel gelmeyen,belli bir kültürü yansıtmayan ve sadece" bizimde bir takımımız var" diye kurulmuş bir havası olan Balıkesirspor'umu tutmalıyım. Sırf bu şehirde doğdum diye. Sence bu mantıklımı. Ozaman nasıl kendime dürüst olabilirim,nasıl futbol seyircisi olabilirim,nasıl mantıklı aklı başında bir taraftar olabilirim. Kusurabakmayın ama bu mantık bende Tamamen Şövenist,hatta ırkçı ve kamplaşmacı,bazğnaz bir fikir geliyor.
Ha şu başka adam akıllı bu takımlar futbol adna birşeyler yaparlar istanbul takımlarına kafa tutup onlardan zaman zaman üstün olurlar işde ozaman bende tam destek veririm. Gönlüm yinede Beşiktaş'da olur ama şehrimin takımının yanında dururum.
Yani şimdi benim sevdiğim takımı tutatbilmem için İstanbul'damı doğmam gerekiyordu. Ben şimdi ailemimi suçluyayım. Burda doğmam beni ahlaken buranın fanı fanı formasıylamı gezdirecek. Bence bunu oturup düşünmeliyiz.

Hepiniz sağlıcakla kalın.
Başa dön
oki
Devamli Ziyaretci
Devamli Ziyaretci

MesajTarih: Cum Ekm 27, 2006 7:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Başa dön
erdeklikartal

MesajTarih: Cum Ekm 27, 2006 1:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Güzel tartışmaydı oki teşekkür ederim. Sanada masalcı.
Başa dön
atilla
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Cmt Ekm 28, 2006 8:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
oooo neler kaçırmışız yav
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
erdeklikartal

MesajTarih: Cmt Ekm 28, 2006 10:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
Atilla nerdesin kardeş. Burda harp oldu:). Kayboldun birden.
Başa dön
atilla
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Cmt Ekm 28, 2006 5:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
valla sorma abi pc aptallaştı bi formata ihtiyacı vardı onun bunun pc sinden girdim ama kaçırmışım olayları )
Başa dön
atilla
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Cmt Ekm 28, 2006 5:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
neyse kalan sağlar bizimdir
Başa dön
dragonfly
Ocaklar.com Vatandasi
Ocaklar.com Vatandasi

MesajTarih: Pzr Ekm 29, 2006 6:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver
fazla bişey kaçırmadın hep aynı tartışmalar:)biz tartışıp doğruyu bulmaya çalışırken futbolcularda bir buğday tanesi ilerlemiyolar nasıl olsa taraftarlarda olmasa:)
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Ocaklar.com Forum Ana Sayfası -> Ocaklar KartallarI Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız