Ocaklar.com Forum Ana Sayfası

AramaArama      Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   Kayıt OlKayıt Ol 
 ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   LoginLogin 

TEST

Ocaklar.com Forum Ana Sayfası -> Dostlar Kahvesi Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
sedef
ADMİN
<b>ADMİN

MesajTarih: Prş Arl 03, 2009 8:47 pm    Mesaj konusu: TEST Alıntıyla Cevap Ver
Eski Yunanda, Sokrates bilgiyi saklamasi sebebiyle saygideger bir ün yapmisti..

Bir gün bir tanidik büyük filozafa rastladi ve dedi ki,

'' Arkadasinla ilgili ne duydugumu biliyor musun ? ''

Bir dakika bekle diye cevap verdi Sokrates. Bana birsey söylemeden evvel senin kücük bir testten gecmeni istiyorum Buna Üclü Filtre Testi deniyor.

"Üclü Filtre?"

''Dogru, '' diye devam etti Sokrates. Benimle arkadasim hakkinda konusmaya baslamadan önce, bir süre durup ne söyleyecegini filtre etmek, iyi bir fikir olabilir. Bu ona 3 filtre testi dememin sebebi;

Birinci filtre ''Gercek Filtresi'' Bana birazdan söyleyecegin seyin tam anlamiyla gercek oldugundan emin misin?"

''Hayir,'' dedi adam "Aslinda bunu sadece duydum ve.."

''Tamam,'' dedi Sokrates. Öyleyse , sen bunun gercekten dogru olup olmadigini bilmiyorsun.

Simdi ikinci filtreyi deneyelim, '' Iyilik Filtresini.'' Arkadasim hakkinda bana söylemek üzere oldugun sey iyi birsey mi ?

''Hayir, tam tersi...''

''Öyleyse, diye devam etti Sokrates. Onun hakkinda bana kötü bir sey söylemek istiyorsun ve bunun dogru
oldugundan emin degilsin.

Fakat yine de testi gecebilirsin, cünkü geriye bir filtre daha kaldi. ''Ise yararlilik filtresi.'' Bana arkadasim hakkinda söyleyecegin sey benim isime yarar mi ?

''Hayir gercekten degil."

''Iyi," diye tamamladi Sokrates

Eger, bana söyleyecegin sey dogru degilse, iyi degilse ve faydali degilse bana niye söyleyesin ki ?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Ocaklar.com Forum Ana Sayfası -> Dostlar Kahvesi Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız